Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Alert RCB: Intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr

Facebook Twitter

Uwaga! Dziś (29.06) intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe nagłe wezbrania rzek i podtopienia. Stosuj się do poleceń służb - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Chmury zbierają się nad regionem, w pierwszy poniedziałek (29.06.) wakacji trzeba liczyć się z tym, że mocno popada. Możliwe są wezbrania rzek i podtopienia. Służby kryzysowe wojewody śląskiego również wydały ostrzeżenie drugiego stopnia.

Powtarzamy ostrzeżenie wydane przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i służby kryzysowe wojewody śląskiego:

W czasie wyładowań atmosferycznych należy unikać parkowania aut pod drzewami,z balkonów i parapetów trzeba zabrać wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie.Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Uderzenie pioruna może skończyć się pożarem, uszkodzeniem konstrukcji budynku, przepaleniem instalacji elektrycznej, telewizora, lodówki, wszystkiego, co jest włączone do instalacji. Może spowodować również śmierć na miejscu. Dlatego:

  • nie wychodź z domu, jeśli nie musisz,
  • wyłącz urządzenia elektryczne i gazowe;,
  • unikaj korzystania z telefonu komórkowego.
  • Jeśli jesteś na zewnątrz wejdź jak najszybciej do najbliższego budynku i tam przeczekaj burzę.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 mm do 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 100 km/h, miejscami grad

– Informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj