Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Andrea Gardini nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel ma nowego trenera. Został nim Włoch Andrea Gardini, który zastąpił zwolnionego w miniony czwartek (21.01.), Luka Reynoldsa. Gardini, to w przeszłości utytułowany siatkarz.

www.jastrzebskiwegiel.pl

Z reprezentacją Włoch Andrea Gardini zdobywał trzykrotnie mistrzostwo świata, cztery razy stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy, dwa razy był także medalistą olimpijskim (Atlanta 1996 – srebro, Sydney 2000 – brąz). Na swoim koncie ma także wygrane w Lidze Światowej oraz Pucharze Świata, 7-mio krotnie był Mistrzem Włoch.

Jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich – Volleyball Hall of Fame.

Już jako szkoleniowiec, latach 2011-2013 był asystentem trenera Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski. Nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla doskonale zna również PlusLigę. W latach 2014-2017 prowadził Indykpol AZS Olsztyn, ale największe sukcesy w swojej karierze trenerskiej święcił w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W klubie z Opolszczyzny zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju, Puchar Polski, i awansował także do Final Four Ligi Mistrzów.

W poszukiwaniu następcy Luke’a Reynoldsa kierowałem się dwoma kryteriami. Pierwsze z nich, to dorobek i doświadczenie trenerskie nowego szkoleniowca, a drugie to dobra znajomość PlusLigi. Andrea Gardini spełnia oba te kryteria

– stwierdził, prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol.

Andrea Gardini przejmie obowiązki pierwszego trenera Jastrzębskiego Węgla w poniedziałek (25.01.). Umowę podpisano do końca tego sezonu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj