Jastrzębski Węgiel wygrywa w Olsztynie. 15 zwycięstwo w lidze

Jastrzębski Węgiel znów bez straty seta. Tym razem jastrzębienie w trzech setach rozprawili się z zespołem z Olsztyna. Co ciekawe, zespół powrócił do wyremontowanej hali Urania w Olsztynie dokładnie po czterech latach (ostatni mecz zagrał w niej 20 stycznia 2021 roku) i tym razem sięgnął w niej po zwycięstwo.

Jastrzębski Węgiel

Kolejne ligowe zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W sobotę (20.01) jastrzębianie pokonali na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Kolejne sety wygrywali do 22, 20 i ponownie do 22. Wynik mógłby wskazywać, że była to łatwa wygrana, ale spotkanie było zacięte. Zwłaszcza w pierwszym i trzecim mistrzowie Polski długo musieli walczyć o wygraną, końcówki rozstrzygali jednak na własną korzyść. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany środkowy Jastrzębskiego Węgla, Norbert Huber.

Dzięki sobotniej wygranej zespół z Jastrzębia umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli PlusLigi. We wtorek kolejne ligowe spotkanie, tym razem we własnej hali mistrzowie Polski będą podejmowali beniaminka z Częstochowy, Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 22:25).

MVP: Norbert Huber

Indykpol AZS Olsztyn: Souza, Tuaniga, Jakubiszak, Sapiński, Karlitzek, Szerszeń, Hawryluk (libero) oraz Armoa, Szymendera, Jankiewicz

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater