Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bartosz Demczuk: Dobry humor to podstawa każdej terapii [FOTO]

Facebook Twitter

Znany doskonale z Kabaretu Młodych Panów Bartosz Demczuk, odwiedził pacjentów oddziału pediatrycznego jastrzębskiego szpitala.

Bartek zapowiadał przed tym spotkaniem, że postara się do tradycyjnych metod leczenia dołożyć coś od siebie.  To będzie odrobina śmiechoterapii, bo dobry humor to podstawa – mówił Demczuk. I jak obiecywał, tak zrobił – w poniedziałkowe przedpołudnie stawił się na oddziale pediatrycznym wyposażony niczym Święty Mikołaj – dla każdego z dziewięciu pacjentów, którzy tego dnia przebywali w tym miejscu miał prezenty.

Są tu między innymi koszulka z moją podobizną, długopisy kabaretowe i oczywiście niezawodny lek na zbyt wiele wolnego czasu, czyli specjalną edycję gry „Człowieku nie irytuj się”. Dlaczego specjalną? Bo z nami Młodymi Panami w roli głównej – wyjaśniał Bartek, który cierpliwie chodził od sali do sali i rozmawiał z najmłodszymi pacjentami.

Robił dokładnie to, co zapowiedział – wzbudzał uśmiech wśród dzieciaków, ale także rodziców, którzy towarzyszą im w szpitalu. Nasza pediatria jest bardzo przyjazna dla rodzin, ale mimo wszystko pobyt w szpitalu zawsze wiąże się z pewnym stresem i powoduje dyskomfort. Takie spotkania sprawiają, że zarówno dzieciom jak i ich rodzicom łatwiej poradzić sobie z sytuacją – mówi Marcelina Twardowska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju.

Wizyta Bartosza Demczuka była pierwszą z cyklu spotkań pacjentów jastrzębskiej placówki z osobami znanymi i lubianymi. Kolejne zapowiadane jest na wrzesień.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj