StartWiadomości

Będą utrudnienia na ul. Dworcowej w Żorach

Utrudnienia w ruchu rozpoczną się dziś (22.10.) i potrwają około 4 tygodni. Na czas prowadzenia prac wyznaczone zostały objazdy, w związku z czym autobusy nie będą obsługiwały przystanków zlokalizowanych pomiędzy rondem z bramą przy ul. Dolne Przedmieście a przejazdem kolejowym, a także przystanku Dworcowa-Leśna.

Trasy objazdów przedstawiają się następująco:

  • linie 03 i 04 – autobusy będą jeździły z peronu przy ulicy Muzealnej (tj. przy GS-ie i siedzibie Muzeum Miejskiego) przez drogę krajową nr 81 (Wiślanka) i ul. Leśną, z pominięciem przystanku Dworcowa. Na okres objazdów w pobliżu skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Mikołowską zlokalizowany będzie dodatkowy przystanek. Autobusy z Kleszczówki z przystanku Dworzec Kolejowy będą jeździły ul. Leśną i dalej Drogą Krajową nr 81 do peronu przy ul. Muzealnej, z pominięciem przystanków: Dworcowa – Kolejowa, Dworcowa.
  • linia 06 – autobusy będą jeździły z peronu przy ulicy Muzealnej przez drogę krajową nr 81 bezpośrednio do przystanku Leśna – Miasteczko Westernowe, z pominięciem przystanków Dworcowa i Dworcowa – Leśna. W kierunku przeciwnym z przystanku Leśna – Miasteczko Westernowe autobusy pojadą Drogą Krajową nr 81 bezpośrednio do peronu przy ul. Muzealnej, z pominięciem przystanków: Dworzec Kolejowy, Dworcowa – Kolejowa, Dworcowa.

Ze względu na objazdy na trasach linii 03, 04, 06 mogą wystąpić opóźnienia w stosunku do planowego rozkładu jazdy.

Zostaw komentarz