Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Prace remontowe na Mikołowskiej. Będą utrudnienia

Facebook Twitter

Ciąg dalszy prac na drogach w Żorach. W środę (10.04.) startuje modernizacja na Mikołowskiej, będą utrudnienia.

Prace remontowe na Mikołowskiej
fot. googlemaps

Prace remontowe na Mikołowskiej – zmiany w komunikacji autobusowej

Ulica Mikołowska będzie nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania z ul. Dębową do skrzyżowania z Boczną i Jodłową. Nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej oraz linii 69 ZTM relacji Żory – Mikołów.

W związku zamknięciem fragmentu ulicy Mikołowskiej w Żorach do odwołania zostają wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej:

  • Tymczasowo zmieniona zostanie lokalizacja dwóch przystanków: przystanek Mikołowska – Dębowa zostanie przeniesiony przed skrzyżowanie ulic Mikołowskiej oraz Dębowej, natomiast przystanek Boczna – Klonowa będzie ulokowany przy skrzyżowaniu ulic Bocznej i Budowlanej (około 100 metrów na zachód);
  • autobusy linii 03 i 04 będą kursować według trasy objazdowej: po obsłużeniu przystanku Mikołowska – Dębowa autobus pojedzie ulicami: Mikołowską, Dębową, Brzozową oraz Boczną, do przystanku Boczna – Klonowa. Następnie, po zawróceniu autobus pojedzie w kierunku Centrum Przesiadkowego zgodnie ze standardową trasą, ulicami: Boczną, Brzozową, Mikołowską, Dworcową oraz Męczenników Oświęcimskich. Wszystkie przystanki w drodze powrotnej z ulicy Bocznej do Centrum Przesiadkowego będą obsługiwane tak, jak dotychczas;
  • przystanek Wolności – Stadion pozostaje zawieszony.

Zmianie ulegnie również trasa linii autobusowej 69 Zarządu Transportu Metropolitalnego (Żory – Mikołów). Autobusy tej linii tymczasowo nie będą zatrzymywały się na przystankach: Żory Mikołowska – Dębowa oraz Żory Mikołowska – Boczna, lecz po odjeździe z przystanku Żory Dworcowa – Leśna pojadą ulicami Leśną oraz Katowicką, w kierunku Orzesza i Mikołowa. Taką samą trasą pojadą również autobusy kursujące z Mikołowa w stronę centrum Żor.

Zmiany zostają wprowadzone do odwołania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024