Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Bezpieczny powrót z wakacji. Policja już kontroluje ruchliwe ulice

Facebook Twitter

Trwa policyjna akcja "Bezpieczny weekend". Przed nami ostatnie dni wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach związany z powrotami z letniego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać, jak co roku, policjanci z drogówki.

Szczególną uwagę będą zwracali na prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz sposób przewożenia dzieci.

W piątek (29.08.) od 6.00 mundurowi rozpoczęli działania mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach regionu w czasie powrotu z wakacyjnego wypoczynku.  W  tym czasie, aż do 22.00 w niedzielę (31.08.) na drogach naszego regionu będzie więcej policjantów, którzy kontrolować będą sposób jazdy kierujących samochodami. Funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne.

Ze szczególną uwagą będą sprawdzać między innymi: czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący będą zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem jest trzeźwa. Jak bowiem wskazują statystyki nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca policyjne apele o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub po kilku głębszych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj