Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Policja w Raciborzu podsumowała akcję „bezpieczny pieszy”. Jakie są efekty?

Facebook Twitter

Choć zwracali uwagę na pieszych, znacznie więcej mandatów nałożyli na kierowców. Raciborska drogówka podsumowała wczorajsze działania "Bezpieczny pieszy".

policja w raciborzu
fot. Policja Racibórz

Bezpieczny pieszy – Policja w Raciborzu zwracała na nich uwagę

Patrolując ulice, policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych, ale także kierujących w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań i głównych ciągów komunikacyjnych. Mundurowi ujawnili 3 wykroczenia popełnione przez pieszych i aż 54 popełnionych przez kierujących.

Podczas akcji jeden z kierowców stracił także swoje prawo jazdy na 3 miesiące, w obszarze zabudowanym pędził swoim samochodem z prędkością 101 km/h. Mundurowi przypominają, że zgodnie z obwiązującym taryfikatorem, za wykroczenia w rejonie przejść dla pieszych obowiązują wysokie mandaty.

Zgodnie z nowym taryfikatorem:

  • Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  •  Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj