Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Akcja prędkość” śląskiej drogówki. Było sporo wykroczeń

Facebook Twitter

Policjanci w całym kraju prowadzili wczoraj (21.04.) ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Akcja prędkość na terenie całego województwa

Podczas działań wyznaczane były statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W zaplanowane działania były zaangażowane między innymi policyjne zespoły „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h. W takim przypadku policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy kierującemu na 3 miesiące.

Akcja prędkość śląskiej drogówki

We wczorajszych (21.04.) działaniach udział wzięło 612 policjantów, którzy odnotowali blisko 3500 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 14 o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 15 praw jazdy kierowcom, a za popełnione wykroczenia wystawili prawie 3000 mandatów, skierowali 23 wnioski do sądów oraz 475 kierujących pouczyli.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

– przypominają stróże prawa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj