Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Boże Ciało” z Oscarem? Gdzie go jeszcze zobaczymy w kinie? [WIDEO]

Facebook Twitter

"Boże Ciało" Jana Komasy zdobyło nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Wśród rywali ma południowokoreański obraz "Parasite" Bonga Joon Ho oraz hiszpański dramat "Ból i blask" Pedra Almodovara.

fot. materiały prasowe

To historia inspirowana prawdziwymi zdarzeniami. Opowiada o 20-letnim Danielu, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem.
Po kilku latach odsiadki zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem.

Pod nieobecność duchownego chłopak, udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Na początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.
Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami.
W tegorocznej edycji Nagród Akademii Filmowej filmy nieanglojęzyczne konkurować będą o Oscara w kategorii o zmienionej nazwie, która obecnie brzmi: najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Gala wręczenia nagród odbędzie się 9 lutego.

A ci, którzy filmu jeszcze nie zobaczyli, mogą nadrobić zaległości. Przeszukaliśmy internet. Gdzie w najbliższych dniach „Boże Ciało” będzie wyświetlane? W Kinie Rialto w Katowicach jutro, w środę (15.01.) o godzinie 20.00 i czwartek (16.01.) o 15.00 oraz w kinie Helios w Katowicach, Bielsku Białej i Kędzierzynie Koźlu w czwartek, godziny projekcji: 13.00 i 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj