Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jakie imię dla drzewa? Jest możliwość nazwania drzewa w Raciborzu 

Facebook Twitter

Istnieje możliwość nazwania drzewa w Raciborzu. Zgłoszenia imion dla konkretnych drzew są już zbierane. Zostaną wybrane najciekawsze propozycje, które otrzymają tabliczki informacyjne.

Pojawiła się możliwość nazwania drzewa w Raciborzu. Jest to ciekawa opcja, poprzez którą można podkreślić znaczenie danego okazu i jego wyjątkowość. Zgłoszenia imion są już zbierane. Mogą one zawierać uzasadnienie dla imienia, w którym znajduje się drzewo. Taki wybór drzewa może być związany z ciekawą historią, szczególnym wspomnieniem lub skojarzeniem jakie mamy. Może też być uzasadniony nietypowym lub intrygującym dla nas wyglądem drzewa.

Warunki zgłoszenia imienia

Zgłoszenia można wysyłać na adres drzewa.raciborza@um.raciborz.pl. Na jedną osobę przypada możliwość zgłoszenia jednego drzewa. Okaz musi znajdować się na terenie Raciborza, wykluczając obszar prywatnych posesji. Naszym wyborem nie może być pomnik przyrody. W zgłoszeniu poza imieniem powinna znajdować się lokalizacja drzewa i jego zdjęcie. Propozycje będą przyjmowane do dnia 13 maja.

Ile drzew otrzyma nazwę?

Nazwy otrzyma 10 drzew. Zostaną wybrane najciekawsze opcje przesłane w zgłoszeniach. Przy takich okazach zostaną umieszczone tabliczki z imieniem drzewa, opisem gatunku, podstawowymi wymiarami drzewa i jego wartościami ekologicznymi. Wyniki zostaną udostępnione 28 maja.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024