Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet obywatelski w Knurowie. Wiemy jakie projekty wygrały

Facebook Twitter

Budżet obywatelski w Knurowie, rozstrzygnięcie. Ponad 950 tysięcy złotych zostanie przekazane na odnowienie parku przy ulicy Lignozy w Szczygłowicach. To jeden z projektów, które zwyciężyły w tegorocznym rozdaniu.

Budżet obywatelski w Knurowie
Knurów, widok z drona

Budżet obywatelski w Knurowie, jest rozstrzygnięcie

Ponad 950 tysięcy złotych pójdzie na odnowienie parku przy ulicy Lignozy w Szczygłowicach, wymienione zostaną elementy architektury, ale też pojawią się elementy do zabawy, czyli huśtawki, karuzele, stoły do gry w piłkę nożną (SUBSOCCER), będzie plac streetworkout.

Projekt zakłada odnowienie parku poprzez uporządkowanie terenu, wykonanie nowej nawierzchni, nasadzenia zieleni, ustawienia nowych latarni parkowych, ławek, koszy na śmieci oraz zamontowanie tablic informacyjnych opisujących historię parku. Przewiduje się również montaż urządzeń do rekreacji i zabawy oraz małej architektury w nowoczesnym wydaniu m.in. wiszących zadaszonych ławek.

– czytamy w opisie projektu. To jeden z projektów, które zwyciężyły w tegorocznym rozdaniu. Ale na liście zadań do realizacji jest też letnie kino plenerowe w Szczygłowicach i pod tężnią, Dzień Dziecka w Parku Miejskim w Knurowie oraz konkurs wiedzy o mieście. Pula środków na inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego na 2024 rok wyniosła ponad milion 130 tysięcy złotych.

Szczegółowe wyniku na stronie knurow.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023