Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Budżet Obywatelski w Rydułtowach. Ostatni tydzień na składanie projektów [materiał partnera]

Facebook Twitter

Do piątku (6.08.) w wersji papierowej, jeszcze do niedzieli (8.08.) przez internet. To ostatni tydzień, w którym można składać wnioski do Rydułtowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na inwestycje czy imprezy w 2022 roku jest 100 tysięcy złotych.

No właśnie, pora najwyższa myśleć poważnie o zgłaszaniu projektów.

– mówią urzędnicy i zapraszają do zgłaszania pomysłów na inwestycje czy wydarzenia. Wykonaniem projektu zajmą się służby miejskie. Chodzi o drobne inwestycje, ułatwiające życie w mieście, imprezy, zabawy dla młodzieży.

Zachęcamy ludzi młodych – pomyślcie, co chcielibyście mieć w Rydułtowach. Może koncert, może nowe urządzenia na skateparku, może … No właśnie. Napisanie kilka słów w projekcie może spowodować, że to „może” stanie się rzeczywistością.

Dzięki dotychczasowym pomysłom mieszkańców najmłodsi mogą bawić się na zmodernizowanym placu zabaw przy ulicy Traugutta czy korzystać z siłowni w parku Hvidovre. Na terenie całego miasta zainstalowano także defibrylatory.

Każdy z mieszkańców może zgłosić swój projekt, zarówno papierowo, jak i internetowo. Należy pamiętać, że projekt nie może przekroczyć 80 tys. zł.

Projekty zgłaszać można:

  • od 14 czerwca do 8 sierpnia 2020 r. przez stronę internetową: budzet.rydultowy.pl
  • od 14 czerwca do 6 sierpnia w formie papierowej w Urzędzie Miasta Rydułtowy w godzinach pracy, przynosząc wydrukowany i wypełniony formularz

Drugi etap Budżetu to WERYFIKACJA PROJEKTÓW, która trwa od 9 sierpnia do 20 sierpnia. Wtedy projekty zostaną sprawdzony pod kątem formalnym. Aby przejść weryfikację, musi zawierać wszystkie potrzebne elementy, to między innymi lista poparcia podpisana przez co najmniej 20 osób. Szczegóły TUTAJ!

Jeśli Twój projekt zostanie zatwierdzony, to znajdziesz go w LIŚCIE PROJEKTÓW PO WERYFIKACJI, która zostanie opublikowana 20 sierpnia.

– podają urzędnicy. Zweryfikowane i zatwierdzone projekty zostaną PODANE DO GŁOSOWANIA od 1 września. Na tym etapie, każdy mieszkaniec Rydułtów będzie mógł zagłosować na jeden wybrany projekt. Głosowanie odbywa się zarówno papierowo, jak i internetowo.

Ostatni etap to oczywiście OGŁOSZENIE WYNIKÓW, które opublikowane będzie w dniu 8 października. Zrealizowane będą projekty spełniające dwa podstawowe warunki:

  • uzyskają największą ilość głosów, ale co najmniej 100 głosów,
  • zrealizowane będą projekty w kolejności ustalonej liczby głosów, do pełnej kwoty 100 tys. złotych.

Wszelkie szczegóły na stronie budzet.rydultowy.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj