Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Carbony 2020 dla rybnickich żeglarzy

Facebook Twitter

 Zawodnicy i trenerzy Sekcji Żeglarskiej TS Kuźnia Rybnik odebrali aż 4 z 6 Śląskich Nagród Żeglarskich. Carbony to coroczne nagrody dla najlepszych żeglarzy, najważniejszych osiągnięć i wydarzeń oraz postaci tworzących śląskie żeglarstwo.

fot.G. Libera/ mat.prasowe

Tytuł Żeglarz/Zawodnik roku 2019 otrzymał Kacper Błaszczyk zawodnik TS Kuźnia Rybnik, zeszłoroczny Mistrz Polski kat. Sprint w Olimpijskiej klasie Laser Standard.

fot.G. Libera/ mat.prasowe

Trenerem roku na Śląsku został trener Jacek Błaszczyk prowadzący regatową grupę Laser w TS Kuźnia z którą w sezonie 2019 zdobył 4 medale Mistrzostw Polski w 2019 roku!

fot.G. Libera/ mat.prasowe

Tytułem Żeglarskiej Nadziei roku na Śląsku wyróżniono Zuzannę Widomską, która w 2019 roku zdobyła między innymi złoty medal w klasie Laser 4,7.

fot.G. Libera/ mat.prasowe

W czasie uroczystości wręczona została również nagroda specjalna dla TS Kuźnia Rybnik oraz Zespołu Szkół Sportowych w Rybniku za Program Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, program Miasta Rybnika wdrażający żeglarstwo w szkole. W chwili obecnej w ZSS do klas sportowych o profilu żeglarskim uczęszcza prawie 60 dzieci.

W pozostałych dwóch kategoriach statuetki odebrali:

  • w kategorii „Regaty/Wydarzenie Roku” nagrodę otrzymali Śląski Yacht Club i Klub Wodny Garland Gliwice za I Regaty Dzierżno CUP;
  • w kategorii „Rejs/Wyprawa Roku” nagrodę otrzymał rejs Wokół Svalbardu na Austfonnę – organizator JoinUs, kpt. Marek Kapołka, kpt. Mirosław Cieszewski.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj