Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Chodzi o to, żeby oddawać krew!

Facebook Twitter

O to chodziło w zabawie, w której w tym tygodniu szukaliśmy Kropelki, maskotki Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Słuchacze Radia 90 zasypali nas hasłami. Teraz pora na ich realizację, widzimy się w punktach poboru krwi:)

„Krwiodawstwo to bank, bank to szansa, szansa to życie”. Takie hasło wymyśliła Sylwia z Jastrzębia i wygrała w zabawie Radia 90 i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Kropelka odwiedziła Pszów.

Mirosław z Jejkowic wiedział, że to Cieszyn. Jego hasło jest z gatunku tych, o których mówimy: „Krótko i na temat”. „Oddać krew, dobro rzecz”- przeczytaliśmy w zgłoszeniu, jakie dotarło we wtorek (28.07.) tuż przed 8.00.

Oddaj krew daj życie- apeluje Patrycja z Rydułtów: „Zachęcam do oddawania krwi wszystkich, którzy mogą. Wygodne leżakowanie w sali za satysfakcję uczucia uratowania komuś życia oraz słodka nagroda:)”. Patrycja z Rydułtów rozpoznała swoje miasto na fotce z Kropelką.

Wojciech z Rybnika wiedział pierwszy, że na zdjęciu jest Jastrzębie- Zdrój. Już po 7.00 przysłał do nas hasło: „Oddając krew ze szlachetnym celem, możesz zostać bohaterem.”

Dokładnie 2 minuty po 7.00 Jarosław z Rybnika wysłał maila do Radia 90. Gdzie jest Kropelka? „Racibórz (obok Pomnika Matki Polki)”. Jak zachęcisz innych do oddawania krwi? Rymami!

Dziękujemy za udział w zabawie Radia 90!

Gdzie i kiedy oddać krew?

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022