Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Cieszyn: będą nowe pielęgniarki?

Facebook Twitter

38 pielęgniarek brakuje w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Na dziś placówka nie spełnia norm zatrudnienia określonych przez Ministerstwo Zdrowia. O liczeniu łóżek w lecznicach w regionie mówiliśmy w tym tygodniu na antenie Radia 90.

fot. www.szpitalslaski.pl

Już wiadomo, że w Raciborzu brakuje 70 pielęgniarek, w Rybniku – 60-ciu, w szpitalach w Wodzisławiu i Rydułtowach -23. Jak zamierza sobie z tym problemem poradzić szpital w Cieszynie?
Dyrekcja szpitala zamierza zatrudnić dodatkowe pielęgniarki z zewnątrz na umowy zlecenia. Będzie także oferować pielęgniarkom dodatkowe dyżury medyczne, a w ostateczności zlecać im pracę w godzinach nadliczbowych.
Na oddziałach zatrudniono 59 pracowników innych zawodów medycznych takich jak: opiekunowie oraz sanitariusze.  Jak podkreśla Ewa Herman rzecznik szpitala: wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych są bardzo trudne do zrealizowania przy uwzględnieniu powszechnie znanego faktu w zakresie deficytu kadry pielęgniarskiej w kraju. Na chwilę obecną nie ma jednak zagrożenia dla działania któregokolwiek z oddziałów z tytułu wprowadzenia nowych norm i nie ograniczono liczby łóżek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020