Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Interna w szpitalu w Rybniku już działa. Są lekarze, pierwsi pacjenci

Facebook Twitter

Interna w szpitalu w Rybniku, po blisko trzech latach od pierwszego zawieszenia, wznowiła działalność. Póki co dla pacjentów przeznaczono 20 łóżek.

Interna w szpitalu w Rybniku

Interna w szpitalu w Rybniku działa! Uruchomiono ją w ostatniej chwili

To jest zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców regionu. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 3 w Rybniku prace wznowił oddział internistyczny, który najpierw zawieszony, a później zlikwidowany został w połowie 2021 roku. Na oddziale lekarze i pielęgniarki pracują od 2 kwietnia, są tam już także pierwsi pacjenci.

W związku z możliwością zatrudnienia personelu lekarskiego począwszy od dnia 2 kwietnia br. wznowiono udzielanie świadczeń Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Dermatologicznym i Nefrologicznym, który jest zlokalizowany na 10 piętrze

– informuje krótko lecznica.

Jak poinformowała nas Karolina Wałowiec, rzeczniczka prasowa rybnickiej lecznicy, póki co oddział wewnętrzny dysponuje 20 łóżkami. W chwili obecnej zajęta jest mniej więcej połowa z nich.

Na oddział kierowani są zarówno pacjenci w stanach ostrych czy wymagający natychmiastowej hospitalizacji, jak i pacjenci, którzy do WSS numer 3 zgłaszają się na planowane zabiegi

– informuje Karolina Wałowiec, rzeczniczka rybnickiego szpitala. Co warto podkreślić, liczba łóżek dostępnych na internie ma się zwiększać, co ściśle wiąże się z zwiększeniem ilości zatrudnionych medyków i pielęgniarek.

Szefową interny jest pani doktor Olimpia Bodziony.

Przypomnijmy. Oddział wewnętrzny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 3 w Rybniku przestał działać po tym, jak w konflikt z zatrudnionymi tam lekarzami popadła poprzednia dyrektorka Ewa Fica. Poszło o pieniądze za tzw. zejścia z dyżurów. Oddział najpierw kilkukrotnie był zawieszany, a później został zlikwidowany – pozostał tylko pododdział dermatologiczny i nefrologia. Na uruchomienie interny teraz był już ostatni moment. Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział bowiem, że jeśli oddział nie wznowi pracy, konieczna może być redukcja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – który do prawidłowej pracy potrzebuje interny – na izbę przyjęć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024