Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Pokaż dziecku na czym grałeś w młodości [WIDEO]

Facebook Twitter

Jeśli wiesz, co łączy ołówek z taśmą magnetofonową, to znaczy, że choć raz w życiu grałeś na komputerach marki Commodore, Amiga czy Atari. Już w najbliższy weekend (12-13.09) w Cieszynie będzie można sobie przypomnieć, w jakie gry nocami grało się kilkadziesiąt lat temu.

Przypomnieć i samemu ponownie w nie zagrać, ponieważ wystawione komputery i konsole będą czynne. W weekend w Cieszynie odbędzie się impreza Rewind Retro Party.

Jeździmy po różnych tego typu wydarzeniach po całej Polsce, postanowiliśmy zorganizować coś takiego u nas

– podkreśla współorganizator party Dawid Paruzel z kanału RetroSZPUNTAfan

My w dzieciństwie wychowaliśmy się na tych sprzętach, darzymy te komputery wielkim sentymentem. W programie oprócz rozstawienia sprzętu i możliwości pogrania w różne gry na tego typu komputerach czy konsolach przewidujemy również konkursy. Konkurs gier na Commodore i Amidze oraz dodatkowo retro quiz. Liczymy, że znajomi przyjdą ze swoimi pociechami, będą mieli możliwość pokoleniowej rozgrywki przy komputerach, przy których wychowywali się rodzice (…)

Jak zapewniają organizatorzy, w trakcie trwania wydarzenia każdy będzie mógł zagrać na dostępnym komputerze czy konsoli. Będzie się można też zmierzyć z innymi graczami, m.in. na Amidze 1200 odbędzie się konkurs w grze: THE NINJA ZOMBIE KILLER

Komputerowe retro party jutro (12.09) w Cieszynie od 10:00 w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Cieszynianka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2021