Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Zajęcia fizyczne w komputerze. Też są atrakcyjne! [WIDEO]

Facebook Twitter

Hala sportowa, trener, a przed nim zamiast uczniów... rząd laptopów. Znaki czasu – tak wygląda dzisiejsza lekcja wuefu.

Edukacja zdalna wymusza korzystanie z multimediów. Nie tylko nauczycieli takich przedmiotów jak matematyka, geografia czy biologia. Także wychowanie fizyczne, choć wirtualne, to jednak w domach jest już realne.

– Mamy 21. wiek, trzeba korzystać z tych możliwości, które mamy. Samo wysyłanie linków mnie nudziło, nie wiedziałem, czy dzieciaki ćwiczą. Kiedy ja pokazuję się na ekranie, widzę ich, równocześnie wykonujemy ćwiczenia

– przyznaje Tomasz Lemiesz, nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej nr 1 w Rydułtowach.

Wiem, że są chętni, żeby uprawiać sport. Sytuacja jest tym bardziej stresująca dla dorosłych, jak i również dla dzieci. Jak wiemy, aktywność fizyczna bardzo dobrze wpływa na stres. Po lekcjach, które prowadzę, dostaję bardzo dużo miłych wiadomości, które motywują mnie do działania. Postanowiłem, że zorganizuję WF dla całej szkoły. Postanowiłem, że podłącze więcej komputerów. Do każdego z laptopów są przypisane osobne klasy. Zostały wysłane linki wraz z hasłami i mam nadzieję, że o 12 jak zaczniemy, jak najwięcej dzieciaków się pojawi i razem ze mną będą mogły ćwiczyć.

– To ćwiczenia ogólnorozwojowe

– dodaje nauczyciel. Specjalistyczny sprzęt do ćwiczeń nie był potrzebny.

Zabawy doskonalące rzuty i chwyty, z przyborami domowymi, żeby było i bezpiecznie, i fajnie. Na tym mi zależy i mam nadzieję, że tak będzie. Z tych 4 klas, do których wcześniej robiłem te zajęcia, pojawiało się i 60 osób. Byłem z tego powodu bardzo zadowolony.
Radio 90: Multimedia umożliwiają to, że nie tylko laptop, można zabrać komórkę na zewnątrz, można ćwiczyć z panem poza domem.
Dostawałem również takie zdjęcia, gdzie dzieciaki ćwiczą albo na ogródku, albo na tarasie. To jest fajne, bo chcą, trzeba ich za to doceniać. Wydaje mi się, że ten czas już minął, kiedy mówiono, że dzieciaki nie mówią sportu. Wręcz przeciwnie. Pracując już tu trzy lata, doświadczyłem tego, że dzieciaki wręcz proszą, jak zapomną stroju, żeby ćwiczyć na WF-ie.

Tym razem w ćwiczeniach brali udział także koledzy wuefiści z innych szkół. Podpatrywali, w jaki sposób można przeprowadzać takie zajęcia.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj