Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn staje się bardziej zielony. Ruszyły prace porządkowe w Lasku Miejskim i na terenie zieleńca

Facebook Twitter

Cieszyn staje się coraz bardziej zielony. W ramach projektu "Cieszyn - miasto samowystarczalne", finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, rozpoczęły się prace porządkowe w Lasku Miejskim oraz na terenie zieleńca przy ulicy Bielskiej i Wyższej Bramy.

Cieszyn staje się bardziej zielony. Lasek Miejski

Lasek Miejski w Cieszynie to wyjątkowe miejsce, będące rezerwatem przyrody. Prace, które tam się rozpoczęły, mają na celu ochronę i zachowanie jego unikalnego charakteru. Planowane są nowe ścieżki z elementami małej architektury, które ułatwią korzystanie z terenu lasku. Na miejscu roślin inwazyjnych powstaną nowe nasadzenia. Pojawią się również drzewa uzupełniające szpaler wzdłuż Młynówki, nasadzenia zasłaniające przedepty, a od strony osuwiska, czyli od ul. Błogockiej, powstaną nasadzenia ekotonowe.

Cieszyn staje się bardziej zielony. Teren zieleńca ul. Bielska/Wyższa Brama

Prace porządkowe i rozbiórkowe rozpoczęły się również przy skrzyżowaniu ulicy Bielskiej i Wyższej Bramy. Miejsce to czeka niemała metamorfoza. Planowane jest stworzenie parku kieszonkowego, zieleńca na małym obszarze. Harmonijna przestrzeń będzie zawierać zachowane drzewa, które mają cechy drzew pomnikowych, nową zieleń oraz elementy małej architektury.

Na terenie parku kieszonkowego powstanie nawierzchnia przepuszczalna z kostki, która ułożona zostanie w sposób zapewniający udział powierzchni biologicznie czynnej. Przerwy pomiędzy kostką będą wypełnione żyzną ziemią wymieszaną z nasionami trawy i kwiatów wieloletnich.

Zmiany pojawią się także w niedalekim pobliżu, czyli w miejscu słupa ogłoszeniowego na skrzyżowaniu ul. Wyższa Brama z Placem Kościelnym, gdzie powstanie mały zielony skwer.

Projekt: „Cieszyn – miasto samowystarczalne” jest finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach programu „Rozwój lokalny”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024