Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nielegalny alkohol znaleziony w samochodzie w okolicach Cieszyna. To nie pierwszy taki przypadek

Facebook Twitter

Nielegalny alkohol w jednym aut zatrzymanych w okolicach Cieszyna. Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego kolejny kontrolowali samochody osobowe w powiecie cieszyńskim.

Fot. slaskie.kas.gov.pl

Nielegalny alkohol schowany w bagażniku

W jednym z samochodów znaleźli 120 litrów nielegalnego alkoholu. jego wartość to blisko 9 tysięcy złotych, a wysokość akcyzy prawie 7 tysięcy.

Katarzyna Klos: Towar znajdował się w samochodzie na czeskich numerach rejestracyjnych. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Kierowca pojazdu twierdził, że zakupił alkohol od mężczyzn, którzy przywieźli mu kontrabandę autem na parking w Czeskim Cieszynie. 42-latek zamierzał sprzedać trunki na jednym ze śląskich targowisk

– mówi Katarzyna Klos z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach i przypomina, że w ostatnim czasie było już kilka przypadków ujawnienia nielegalnego alkoholu na terenie Cieszyna i okolic.

Potwierdzono, że jest on niebezpieczny:

Katarzyna Klos: Podczas kontroli funkcjonariusze ze Śląskiej KAS najczęściej trafiali na jednolitrowe butelki spirytusu oraz rumu. Badania laboratoryjne potwierdziły, że w ich skład wchodził alkohol izopropylowy. To oznacza, że produkt ten został wytworzony dla celów przemysłowych, a jego spożycie może stwarzać niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzkiego. W składzie takiego alkoholu może znajdować się metanol, który jest groźny dla organizmu człowieka.

42-latek w samochodzie, którego znaleziono nielegalny alkohol stanie przed sądem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024