Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Wojsko się wprowadza, firmy się wyprowadzają

Facebook Twitter

Do Cieszyna wraca Wojsko. Wojska Obrony Terytorialnej zajmą końcem roku tereny dawnych koszar. Do 2016 roku mieściła się tutaj Straż Graniczna, później cieszyńskie starostwo otrzymało budynki i teren wokół od Skarbu Państwa.

Koszary w Cieszynie

Część pomieszczeń zaadaptowano na archiwum, jeden poziom zajmuje akcelerator gier wideo – ARP Games. To rządowa spółka, która wspiera młodych informatyków w rozwoju swojego biznesu.

Teraz cały budynek znowu przejmie wojsko. – Umowa ze starostwem jest już podpisana – mówi Katarzyna Raszka – Sodzawiczny, rzeczniczka cieszyńskiego starostwa.

Nieruchomość została przekazana przez Powiat Cieszyński do zasobu Skarbu Państwa, a następnie została przekazana do użytkowania na rzecz Rejonowego Zarządu Infrastruktury, który podlega Ministerstwu Obrony Narodowej. Jeżeli chodzi o nasze pomieszczenia, którymi dysponował powiat to do końca roku, archiwum, garaże, biuro rzeczy znalezionych oraz jednostek organizacyjnych powiatu biura, mogą nadal tam funkcjonować. Inaczej ma się sprawa dotycząca firm zewnętrznych, które wynajmują te pomieszczenia, one muszą do końca sierpnia tego roku stamtąd się wyprowadzić.

Czas biegnie, jednak jak na razie nie ma nowej siedziby dla spółki, 3 firm i kilkunastu osób, które w Cieszynie tworzą gry. Jak zapewnia rzeczniczka – nowe pomieszczenia muszą się znaleźć.

Oczywiście, priorytetem jest dla nas znalezienie nowej siedziby dla ARP Games, obecnie trwają poszukiwania nowych lokalizacji , jest kilka miejsc rozpatrywanych i tutaj na pewno jest to dla nas bardzo ważne, aby ARP Games miało fajną nową siedzibę w Cieszynie i aby udało się właśnie znaleźć ją do tego terminu.

Radio 90: Do kiedy ARP Games ma się wyprowadzić?

Do końca sierpnia tego roku. Trwają negocjacje. Nie chcemy jeszcze w trakcie tych rozmów szczegółów zdradzać ale na pewno to jest dla nas priorytet.

Jeśli powiatowi zależy na utrzymaniu w mieście nowych firm informatycznych, urzędnicy muszą pospieszyć się z szukaniem nowego lokum dla nich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021