Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wirtualna strzelnica w Cieszynie

Facebook Twitter

W Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego powstała nowa wirtualna strzelnica w Cieszynie. Korzystać będą też uczniowie innych szkół.

Wirtualna strzelnica w Cieszynie
FB szkoły

170 tys. złotych kosztowała wirtualna strzelnica w Cieszynie, powstała w Zespole Szkół im. Władysława Szybińskiego, a większość kosztów pokryło dofinansowanie z MON. Trenażer pozwala na szkolenie strzeleckie z wykorzystaniem laserowych replik broni strzeleckiej wyposażonych w urządzenia laserowe emitujące wiązkę światła. Z tej strzelnicy będą korzystać uczniowie ze wszystkich szkół z terenu powiatu cieszyńskiego, które mają profile związane z obronnością.

Z wykorzystaniem systemu możliwe jest prowadzenie zadań strzeleckich w pozycji leżąc, klęcząc, stojąc dla 4 osób jednocześnie. Użytkownicy strzelnicy mogą oddawać strzały do zasymulowanej na ekranie przestrzeni, uwzględniając m.in. odległość do celu, ruchy powietrza, usytuowanie terenu

– informuje szkoła w swoich mediach społecznościowych.

Możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia na strzelnicy będą mieli uczniowie szkół z terenu powiatu cieszyńskiego prowadzących działalność dydaktyczno-wychowawczą w zakresie obronności państwa oraz organizacje pozarządowe prowadzące działalność z zakresu obronności państwa.

Realizacja zadania była możliwa dzięki uzyskaniu przez Powiat Cieszyński dofinansowania z Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach Państwowego Funduszu Celowego. Całkowity koszt zadania to 170 tys. zł z czego dofinansowanie wyniosło 136 tys. zł, a środki własne powiatu to 34 tys. zł.

Zobacz galerię zdjęć dostępną w szkolnych mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj