Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Remont kolejnego odcinka ulicy 1-go Maja w Gołkowicach

Facebook Twitter

Dofinansowanie zostało zdobyte a umowa podpisana. W gminie Godów nastąpi remont kolejnego odcinka ulicy 1-go Maja w Gołkowicach. Rozpoczęcie modernizacji już w maju.

remont
fot. www.powiatwodzislawski.pl

Kolejny odcinek ulicy 1-go Maja w Gołkowicach zostanie wyremontowany. Umowa na podjęcie remontu została podpisana wczoraj (18.04.). Odcinek, który podlegnie renowacji to długość około 700 metrów ulicy 1-go Maja, rozpoczynając od skrzyżowania z ul. Strażacką, aż do skrzyżowania z ul. Piotrowicką. Dodatkowo, nastąpi również przebudowa chodnika, odwodnienia i kolidujących słupów. Odcinek zostanie również wzbogacony o sygnalizację świetlną przy przejściu dla pieszych blisko szkoły.

Powiat wodzisławski zdobył dofinansowanie na realizację remontu z „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg”. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 3,3 miliona złotych, przy czym koszt całej inwestycji to prawie 5,6 miliona złotych. Pozostała część kosztów zostanie pokryta z budżetów powiatu wodzisławskiego oraz gminy Godów. Remont rozpocznie się już w tym maju, zakończyć ma się natomiast w czerwcu 2025.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024