Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyński Festiwal Jazzowy. Już od dziś (20.11.)

Facebook Twitter

Artur Dutkiewicz będzie gwiazdą tegorocznego Cieszyńskiego Festiwalu Jazzowego. Impreza po obu stronach Olzy od piątku (20.11.).

Przez lata istnienia festiwal gromadził rzeszę fanów, a na scenach po obu stronach Olzy występowali nie tylko uznani muzycy, ale również ci, których kariera dopiero się rozpoczynała…Podobnie będzie w roku bieżącym, w trakcie dwóch wieczorów (20-21 listopada) wystąpią m.in. Artur Dutkiewicz Trio, Nataly And Her Jazz Dinos, Silesian Dixie Band, Linwood Lee Taylor, Jazz Q, Juwana Jenkins i Ladislav Kerndl.

PROGRAM

20.11.2015 r., godz. 18.00, Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy“

  • Nataly And Her Jazz Dinos – „Standardowo”:

Natalia Bukowska – vocal
Joachim Trembaczowski – instrumenty klawiszowe
Tadeusz Toman – gitara basowa, vocal
Michał Kasztura – gitara
Jerzy Pustelnik – perkusja
Janusz Marcinek – instrumenty perkusyjne

„Standard, standard jazzowy – utwór, który stale jest wykonywany przez coraz to innych wykonawców. Niektórzy krytycy muzyczni przyjmują zasadę, że kiedy dany utwór wykonywany jest od 20 lat to zasługuje na określenie standard bądź evergreen. I wydawało by się, że granie przez tak długi okres czasu tych samych utworów nie ma sensu, ale za każdym razem i tak wykonujemy je inaczej i w tym leży ta wielka siła i nieśmiertelność standardu. Z bogatej listy standardów wybraliśmy zaledwie kilkanaście i pragniemy je zaprezentować w kolejnym  wykonaniu…”

  • Artur Dutkiewicz Trio – „Hendrix Piano”:

Artur Dutkiewicz – fortepian
Michał Jaros – kontrabas
Grzegorz Grzyb – perkusja

Artur Dutkiewicz, nazywany „Ambasadorem Jazzu”, jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Chiny i Australię. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988 r. Koncertował ze znakomitymi muzykami m.in.: z Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Tadeuszem Nalepą, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem, Jorgosem Skoliasem. Ostatnie albumy tria „Hendrix Piano” oraz „Prana” zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Jego ostatni solowy album „Mazurki” to współczesne, autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową oraz muzyką Chopina, Szymanowskiego i Bartoka. W Domu Narodowym zagra jazzowe interpretacje utworów Jimiego Hendrixa.

21.11.2015 r., godz. 18.00, KaSS „Střelnice”, Czeski Cieszyn

  • Silesian Dixie Band

Zespół w składzie: Michal Michna (śpiew,trąbka), Michal Niemierski (alt saksofon), Jakub Mezírka (puzon), Jiří Hendrych (piano), Petr Litwora (perkusja), Janusz Lasota (bas). W programie koncertu – standardy muzyki jazzowej.

  • Linwood Lee Taylor

Linwood Taylor (USA) – gitara, wok., Rasťo Uhrík (SK) – bas, Tomáš Hobzek (CZ) – perkusjaLinwood  Lee Taylor to utalentowany amerykański bluesmann, w stylu swojej gry nawiązujący do legend –  Alberta Kinga, Howlin’ Wolfa, Muddy‘ego Watersa, Freddy‘ego Kinga oraz Jimmiego Hendrixa

  • Formace Jazz Q

Martin Župański (tenor, sopran saxofon), Zbyszek Kaleta (tenor saxofon), Michal Niemierski (alt saxofon), Jiří Hendrych (piano), Janusz Lasota (bas), Petr Litwora (perkusja), Štěpán Gažík (gitara)

  • Juwana Jenkins

Amerykańska wokalistka (wraz z zespołem) zaprezentuje własne wersje utworów takich wykonawców, jak:  Freddie King,  Etta James, Big Mama Thorton, Aretha Franklin, Howlin’ Wolf,  Muddy Waters.

  • Ladislav Kerndl

Nazywany „czeskim Sinatrą“ wokalista zabierze słuchaczy w krainę swingu, jazzowych standardów i muzyki filmowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024