Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyński  FORTUNA Bieg już w niedzielę. Na starcie biegu głównego stanie ponad 700 osób

Facebook Twitter

Cieszyński  FORTUNA Bieg przyciąga wyśmienitych biegaczy z całego regionu. Na liście uczestników jest ponad 740 nazwisk.

Cieszyński Fortuna Bieg
fot. mat. prasowe

Cieszyński  FORTUNA Bieg – to będzie już 14 edycja popularnej imprezy. W niedzielę (14.04) uczestnicy wydarzenia pobiegną malowniczą trasą wiodąca przez bulwary nad Olzą, co ciekawe po obu stronach granicy. To impreza która od lat przyciąga na start wielu zawodników nie tylko z Polski i Czech, nie inaczej będzie w tym roku. Zanim w samo południe staną jednak na starcie odbędzie się bieg młodzieżowy. Powracamy do tej tradycji – mówi dyrektor biegu Robert Kupczyk:

Robert Kupczyk: Bardzo się cieszymy, że wracamy do tej podstawowej formy tego wydarzenia. Ostatnia edycja biegu młodzieżowego się odbyła w 2019 roku, później czasy wiemy jakie mieliśmy. Ten bieg młodzieżowy to jest taka impreza towarzysząca, od zawsze była taką imprezę. Trasa biegu młodzieżowego liczy dwa kilometry. Dzieciaki będą w dwóch miejscach przekraczać granicę przy Moście Wolności i Moście Sportowym. Najmłodsi, którzy biegną w takim biegu, zawsze przyciągają całe rodziny, więc ja się bardzo cieszę, że wróciliśmy do tej formy i do biegu młodzieżowego.

Dodajmy, że w biegu młodzieżowym klasyfikacje będą prowadzone w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i dwóch
chłopców (dziewczęta, chłopcy kat. 2008-2010 i 2011-2013). Start tego biegu o godzinie 10. Dwie godziny później, w samo południe na trasę wyruszą uczestnicy biegu głównego:

Robert Kupczyk: Trasa jest transgraniczna. Jak wiadomo trasa biegu głównego to dwie pętle po pięć kilometrów, czyli dziesięć kilometrów. Trasa malownicza, po dwóch brzegach Olzy, zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. I ta transgraniczna oś to jest dodatkowa motywacja i zachęcenie tych biegaczy, bo podczas jednego biegu tę granicę przekraczają raz przy Moście Sportowym, a drugi to jest Most Przyjaźni. Trasa jest płaska i jest dość szybka. Czy padnie rekord? Zobaczymy, wszystko się okaże. To też zależy od formy biegaczy i głównie też od pogody.

Robert Kupczyk

Fortuna bieg organizujemy wspólnie ze stroną czeską podkreśla zastępca burmistrza Cieszyna, Krzysztof Kasztura:

Krzysztof Kasztura: Jest to duże wyzwanie dla miasta i współorganizatorów, bo bieg organizujemy z czeską stroną, z firmą, która nas wspiera. Jest to rzeczywista jedna z form współpracy z Czeskim Cieszyna. Od samego początku są tutaj współorganizatorem. To jest jedna z kilku imprez sportowych czy kulturalnych, które organizujemy po dwóch stronach Olzy, łącznie z czeską stroną. Nagrody funduje sponsor, są to nagrody finansowe. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety otrzymują tej samej wysokości nagrody i mamy mnóstwo nagród rzeczowych, mamy mnóstwo kategorii, także jest o co walczyć.

Krzysztof Kasztura

 

Start biegu na wysokości kąpieliska miejskiego, meta na bieżni stadionu miejskiego. Listy startowe zostały zamknięte a Cieszyński Fortuna Bieg w najbliższą niedzielę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024