Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Części rolnicze Claas – podstawy konserwacji sprzętu rolniczego [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Maszyny rolnicze wykorzystywane są przez rolników sezonowo. W czasie swojej pracy muszą jednak sprostać najwyższym wymaganiom, znosząc ekstremalne warunki. Rolnicy intensywnie je eksploatują przez określony czas, by następnie przejść do kolejnych etapów prac lub rozpocząć zimowy odpoczynek. By maszyny rolnicze prawidłowo funkcjonowały przez wiele sezonów, konieczna jest ich odpowiednia konserwacja. W wielu przypadkach potrzebne okazują się wówczas części Claas. Ich wymiany dokonuje się nie tylko w przypadku usterek i awarii sprzętu, ale również profilaktycznie. Należy bowiem bacznie obserwować sposób działania maszyny i kontrolować jej stan techniczny, by móc w porę zareagować na wszelkie objawy nieprawidłowości. Wymiana zużytej części przed jej usterką może zapobiec nieekonomicznym przestojom maszyny rolniczej.

Części rolnicze Claas
mat. nadesłany

Kompleksowo zadbany sprzęt wolniej się zużywa. Zasada ta dotyczy również części Claas w maszynach rolniczych. W przypadku odpowiednio wykonywanej konserwacji i serwisowania sprzętu koszty jego utrzymania nie wzrastają, a pozostają na stałym poziomie. Rolnik nie musi bowiem martwić się niekontrolowanymi wydatkami z powodu awarii wynikających z zaniedbań.

Konserwacja maszyn rolniczych – na czym polega?

Każdą maszynę już po sezonie należy odpowiednio przygotować do konserwacji. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić ją ze wszystkich zabrudzeń i osadów. Większość części Claas i innych komponentów myje się w tym celu za pomocą myjek wysokociśnieniowych. Jeżeli właściciel sprzętu rolniczego dostrzeże nieliczne i mniejsze zabrudzenia, możliwe staje się ich mechaniczne usunięcie. Zazwyczaj korzysta się w tym celu ze szczotek, pędzli i skrobaków. Podczas czyszczenia maszyny warto zachować ostrożność i dodatkowo przyjrzeć się, w jakim stanie jest karoseria. Ubytki farby należy uzupełnić, a ewentualną rdzę niezwłocznie usunąć, zapobiegając jej rozprzestrzenianiu.

Konserwację maszyn rolniczych przeprowadza się głównie w celu zabezpieczenia wszystkich ich podzespołów. Należy pokryć smarami elementy tnące i ruchome maszyny oraz te elementy, które są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia. Częstotliwość wykonywanych konserwacji określa producent maszyny rolniczej, zwykle w jej katalogu lub katalogu części Claas. Po sezonie zaleca się ponadto wymontowanie i odpowiednie przechowywanie akumulatora, łańcuchów czy pasków klinowych. Konserwacja i serwisowanie maszyny obejmuje również wymianę zużytych lub zepsutych części. Takie prace najlepiej wykonywać w okresie zimowym, gdy maszyna nie pracuje w sposób wzmożony – wykorzystywana jest zwykle bowiem sezonowo. To w zimowych miesiącach w gospodarstwie rolniczym jest dużo mniej pracy niż w sezonie letnim.

Kiedy potrzebne są części Claas ORIGINAL? Filtr paliwa, noże do kos, tuleja, pompy, czujniki, elementy układu hydraulicznego

Części oryginalne i części zamienne Claas potrzebne są rolnikom zwykle w przypadku usterek i awarii ich maszyn rolniczych. Najczęściej poszczególne elementy i podzespoły wymieniane są w kombajnach zbożowych, ciągnikach rolniczych, sieczkarniach, prasach, kosiarkach, młocarniach. Wśród sprawdzonych części tego producenta największą popularnością cieszą się przede wszystkim filtry powietrza, paliwa, hydrauliczne, elementy żniwne, napędu, wyposażenie kabiny operatora, noże kos, filtry paliwa, pompy, tuleje czy zawory. Każda pojedyncza część jest optymalnie dostosowana do potrzeb każdej maszyny rolniczej. Ponieważ sprzęt używany w rolnictwie powinien charakteryzować się niezawodnością, rolników zachęca się obecnie do stosowania autoryzowanych części, ze względu na ich wysoką jakość i gwarancję, którą są objęte.

Na potrzeby klientów, którzy poszukują części do maszyn rolniczych Claas, odpowiada oferta sklepu internetowego GALOP. Z jej szczegółami można zapoznać się tutaj: https://agrogalop.pl/marka/claas/.

Części rolnicze Claas

Smarowanie maszyn rolniczych i ich wydajność

Czasami sporo trudności przysparza rolnikom smarowanie komponentów i poszczególnych elementów maszyny rolniczej. Podawanej substancji smarującej nie może być ani za mało, ani za dużo. Dzięki odpowiedniej konserwacji za pomocą smarów dba się o wydajność i żywotność poszczególnych elementów maszyny rolniczej. Smar korzystanie wpływa ponadto na ogólne bezpieczeństwo użytkowania maszyny. Ogranicza współczynnik tarcia, odprowadza ciepło, zmniejsza ryzyko zatarcia oraz eliminuje ewentualne straty energii. Chroni ponadto przed korozją, zapobiega osiadaniu zanieczyszczeń, przedostawaniu się wody do wnętrza komponentów i układów maszyny.

Smarowanie części maszyny można przeprowadzić zarówno ręcznie, jak i za pomocą tzw. centralnego smarowania. Wykorzystanie układu smarowania pozwala na uzyskanie optymalnych oraz trwałych efektów bez konieczności przestoju maszyny.

Gdzie kupić sprawdzone części Claas? Oferta sklepu internetowego GALOP – oryginalne części do kombajnów zbożowych i innych maszyn rolniczych Claas

Duży wybór części Claas ORIGINAL oferują specjaliści sklepu internetowego GALOP. To przede wszystkim części do kombajnów zbożowych Claas, traktorów, sieczkarni czy ładowaczy czołowych. W sklepie rolniczym klient może zamówić elementy dokładnie według specyfikacji Claas, zapobiegając nieodpowiedniemu doborowi komponentów do danej maszyny i jej parametrów technicznych. Szybka wysyłka, dostawa bezpośrednio do gospodarstwa rolniczego oraz eksperckie doradztwo na etapie realizacji zamówienia – to główne atuty działalności ekspertów sklepu GALOP.

Wśród oryginalnych części Claas oferowanych w sklepie internetowym znajdują się wyłącznie elementy najwyższej jakości wykonania, pochodzące bezpośrednio od sprawdzonego producenta lub dealera. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży rolniczej i znajomości techniki rolniczej sprzedawców online mamy pewność swojego wyboru. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, jakiej konkretnie części potrzebujemy do danej maszyny rolniczej, warto skorzystać z pomocy sprzedawców, którzy na podstawie numeru VIN lub katalogu będą w stanie dobrać optymalny komponent.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj