Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dofinansowanie do przewozów autobusowych w powiecie raciborskim. Wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy

Facebook Twitter

Ograniczenia pandemiczne  w tym zawieszenie zajęć w szkołach, przyczyniły się do spadku przychodów z transportu powiatowo-gminnego. Być może uda się poprawić sytuację w przewozach, bo powiat pozyskał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Fot. powiatwodzislawski.pl

Już od marca 2021 roku komunikacja powiatowo-gminna będzie otrzymywać wsparcie w postaci dopłaty 3 zł do wozokilometra. Łączna maksymalna wysokość dofinansowania przekroczy 5,5 mln zł. Dzięki wsparciu uruchomione zostaną kursy, które w listopadzie ubiegłego roku zawieszono. Dodatkowo zdecydowana większość kursów zostanie wydłużona i będzie docierała bezpośrednio do Szpitala Rejonowego przy ul. Gamowskiej w Raciborzu. Przywrócenie zawieszonych wcześniej kursów oraz wydłużenie praktycznie wszystkich linii komunikacyjnych ma poprawić siatkę połączeń.

W związku z przywracaniem kursów wprowadzone zostaną korekty w rozkładach jazdy autobusów. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej raciborskiego PKS-u oraz na tabliczkach przystankowych.

Warto podkreślić, że również przy współudziale wszystkich gmin powiatu raciborskiego w dalszym ciągu realizowany jest program „Razem dla seniora” wprowadzający darmowe przejazdy dla osób, które ukończy 70 rok życia. Nowością w transporcie powiatowo-gminnym jest możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych. Kupując bilet w autobusie można już płacić kartą.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj