Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jest już nowy rozkład jazdy autobusów w Żorach. To efekt uwag zgłaszanych przez pasażerów

Facebook Twitter

Wprowadzają nowy rozkład jazdy autobusów w Żorach. Od poniedziałku (25.03.) zmiany zaczną obowiązywać na wszystkich liniach. To odpowiedź na sugestie mieszkańców zgłaszane do Urzędu Miasta Żory.

nowy rozkład jazdy autobusów w Żorach

Jest już nowy rozkład jazdy autobusów w Żorach. Jakie zmiany?

W oparciu o uwagi poprawiony został rozkłady jazdy autobusów Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej. Do obsługi zostanie włączony przystanek Aleja Jana Pawła II – Industrialna, który będzie obsługiwany przez wariantowe kursy linii 01 i 02, jadące w kierunku zakładów przemysłowych na Polu Osiny. Dodatkowo, w związku z dużym napełnieniem autobusów, niektóre kursy linii 06 docierające do strefy przemysłowej w Baranowicach będą wykonywane przez dwa autobusy jednocześnie. Na prośbę pasażerów, zostaną również uruchomione dodatkowe kursy, między innymi na liniach 04, 06 oraz 07. Wg zapewnień urzędników rozkład został skorygowany tak, aby zapewnić częstotliwość kursowania autobusów i poprawić możliwość przesiadek na inne linie.

Ważna informacja dla podróżujących z Krzyżowic!

W dniach od 25 do 27 marca 2024 r. planowane jest zamknięcie ulicy Śląskiej w Krzyżowicach, ze względu na prace remontowe, co spowoduje brak możliwości przejazdu autobusów linii 03 na odcinku od pętli autobusowej w Osinach do przystanku Krzyżowice Kościół. W związku z powyższym, w podanym okresie wszystkie kursy linii 03 do Krzyżowic zostaną skrócone do przystanku Główna – Pętla, z kolei przystanki: Krzyżowice Kolonia, Krzyżowice Śląska oraz Krzyżowice Kościół zostaną wyłączone z obsługi. Dodatkowo, w dniach od 20 do 22 marca br. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na wskazanym wyżej odcinku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024