Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

„Doktor Primo i wielko haja o insygnia” – akademicki serial science fiction [WIDEO]

Facebook Twitter

„Doktor Primo i wielko haja o insygnia” to pierwszy w historii akademicki serial science fiction. Powstał on dzięki dwuletniej pracy zespołu składającego się z pracowników uczelni, studentów, aktorów, statystów i współpracujących filmowców.

fot. ujęcie z filmu „Doktor Primo i wielko haja o insygnia”

Serialowi antagoniści to dobrze znany Doktor Primo – dobry duch Uniwersytetu Śląskiego, który związany jest między innymi ze Śląskim Festiwalem Nauki Katowice – oraz jego zły brat bliźniak Inżynier Secundo. Zwaśnieni bracia walczą ze sobą o rektorskie insygnia, które mają dać władzę nad uniwersytetem. W tym celu wyruszają w podróż po uczelnianych laboratoriach oraz zakamarkach, o których istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Co więcej, konieczną stanie się także wyprawa w przeszłość – zmiany dokonane w przeszłości Uniwersytetu Śląskiego mają przecież znaczenie dla jego teraźniejszości…

Serial ten jest dobrym pomysłem na spędzanie wolnego czasu:

Serial, którego głównym bohaterem jest Doktor Primo, to kolejna propozycja spędzenia wolnego czasu w trudnym okresie walki z koronawirusem. Właśnie teraz potrzebny jest nam dobry duch uczelni, który daje nam nadzieję na pokonanie przeciwności losu. „Doktor Primo i wielko haja o insygnia” to przykład kina offowego, zrealizowanego z użyciem dostępnych nam środków, z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru (często absurdalnego), którego bardzo potrzebujemy. Czy nikczemny plan Inżyniera Secundo się powiedzie? Czy Doktor Primo odnajdzie prawdziwe rektorskie insygnia? Kto stoi za buntem w kopalni bitcoinów? Dlaczego królowa nauk straciła rozum? Kim jest Arcypedel? Mamy nadzieję, że cała społeczność akademicka zechce poszukiwać odpowiedzi na te pytania, oglądając nasz serial.

– piszą realizatorzy

fot. ujęcie z filmu „Doktor Primo i wielko haja o insygnia”

Aktualnie na platformie YouTube UŚ TV są dostępne dwa odcinki. Następne mają pojawić się w kolejnych tygodniach. Po wyemitowaniu wszystkich zaprezentowana zostanie także wersja pełnometrażowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020