Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Netflix kręci w regionie serial. Sceny do filmu „Heweliusz” powstaną m.in. w Chałupkach

Facebook Twitter

Mimo że temat produkcji związany jest z tragedią na morzu, to niektóre zdjęcia będą kręcone w naszym regionie. Niektóre kadry do serialu "Heweliusz" powstaną na terenie starego przejścia granicznego Chałupki - Bogumin. Ekipa Jana Holoubka pojawi się tam w tym tygodniu od wtorku do czwartku (5-6.03.).

Ciało wyłowiono z Odry
Most graniczny w Chałupkach

To kolejna produkcja platformy Netflix w regionie

„Heweliusz”, najnowszy projekt platformy streamingowej, to 5-odcinkowy fabularyzowany serial, inspirowany tragedią polskiego promu na Bałtyku. Do jego zatonięcia doszło 14 stycznia 1993 roku, w katastrofie zginęło 55 osób – 20 marynarzy i 35 pasażerów; uratowano 9 osób.

Zdjęcia do serialu powstaną w Szczecinie, Zgorzelcu, Gdyni, Wrocławiu i Warszawie, a także w Brukseli. Do tej listy dołączą Chałupki w województwie śląskim. Pojawienie się filmowców to utrudnienia dla mieszkańców, w dniach zdjęciowych obowiązuje zakaz parkowania samochodów na starym przejściu granicznym, Dworca PKS, ulicy dojazdowej od granicy do dworca oraz ulicy Łąkowej.

Miejsca te będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostawione pojazdy zostaną usunięta z drogi na koszt właściciela.

Na dawnym przejściu granicznym powstały też zdjęcia do filmu Jana Kidawy-Błońskiego pt. „Gwiazda” oraz „Dziennik z wycieczki do Budapesztu” w reżyserii Rafała Kapelińskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj