Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wojewoda śląski powołał konsultantów wojewódzkich

Facebook Twitter

Wojewoda śląski Marek Wójcik powołał trzech konsultantów wojewódzkich. Drugą kadencję na stanowisku konsultanta wojewódzkiego w zakresie chorób płuc pełnił będzie doktor Jacek Gabryś ze szpitala chorób płuc w Wodzisławiu.

Wojewoda śląski powołał nowych konsultantów wojewódzkich

Drugą kadencję na stanowisku konsultanta wojewódzkiego pełnił będzie doktor Jacek Gabryś ze szpitala chorób płuc w Wodzisławiu. Wojewoda Marek Wójcik powołał 3 konsultantów wojewódzkich. Doktor Gabryś, kierujący Oddziałem Pulmonologii i Rehabilitacji Oddechowej w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc będzie doradzał w sprawach chorób układu oddechowego, konsultantem w dziedzinie dermatologii i wenerologii został profesor Maciej Pastuszczak ze Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu, a doktor Krystyna Rumieniuch konsultantem w dziedzinie medycyny paliatywnej, jest wiceprezesem Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach. Lekarze powołani zostali na 5-letnią kadencję.

Konsultantem w dziedzinie chorób płuc został mianowany dr n. med. Jacek Gabryś. Doktor Gabryś jest lekarzem kierującym Oddziałem Pulmonologii i Rehabilitacji Oddechowej w Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc im. dr A. Pawelca w Wodzisławiu Śląskim. Konsultant pełni funkcję drugą kadencję.

Konsultantem w dziedzinie dermatologii i wenerologii został mianowany dr hab. n. med. Maciej Pastuszczak. Profesor Pastuszczak jest ordynatorem Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

Dr n. med. Krystyna Rumieniuch została mianowana konsultantem w dziedzinie medycyny paliatywnej. Doktor Rumieniuch jest Wiceprezesem Społecznego Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj