Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Drwale do akcji! W niedzielę zróbcie wypad do Czech!

Facebook Twitter

Wakacje w pełni, więc to sezon różnorakich imprez i wydarzeń. Teraz w Radiu 90 zaproszenie do naszych południowych sąsiadów. I propozycja całodziennej wycieczki za Olzę.

fot. Mysticsartdesign/ pixabay.com

Od wielu lat Goleszów współpracuje z czeską Wędrynią. Efektem wspólnych działań są m.in. wydarzenia kulturalne. Już w najbliższą niedzielę, 21 lipca w parku w Wędryni odbędzie się dziewiąta odsłona imprezy Śląski Drwal. – Rywalizować w niej będą drwale z Polski i Czech, którzy zmierzą się w wielu widowiskowych konkurencjach – mówi wójt Goleszowa, Sylwia Cieślar.

Wymiana łańcucha, ścinka na celowność, okrzesywanie drzewa, cięcie na podkładce. Także konkurencje dla publiczności. Są też przewidziane atrakcje dla dzieci, przejażdżki konne. Są tez pokazy rzeźbienia piłami spalinowymi. Zachęcam do udziału i kibicowania.

Jak dodaje Cieślar chciałaby, aby wydarzenie na zmianę organizowano raz w Goleszowie, raz w Wędryni. Już teraz obie miejscowości czekają na rozstrzygnięcie wniosku o dofinansowanie kolejnych imprez.

My z Wędrynią ściśle współpracujemy, pisaliśmy wspólny projekt transgraniczny. Jeśli będzie dofinansowanie, będziemy mieć wspólne występy. My jedziemy do Wędryni, później oni u nas występują na różnych imprezach.

A ja przypomnę, że na dzieci i dorosłych w najbliższą niedzielę czekać będzie szereg atrakcji m.in. przejażdżki konne, wystawa sprzętu leśnego, loteria, kuchnia regionalna, gry i zabawy. Uczestnicy tego wydarzenia będą mogli zobaczyć pokaz rzeźbienia piłami spalinowymi oraz rzeźby powstałe w ramach pleneru rzeźbiarskiego, zaś przedstawiciele polskich i czeskich Lasów Państwowych będą prezentować faunę i florę Beskidu Śląskiego i Morawsko-Śląskiego. Początek godz. 10.00 w parku w Wędryni. Wstęp jest wolny, a wydarzeniu patronuje Radio 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022