Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piknik strażacki w Gaszowicach. Znów zawyją syreny w 40 wozach pożarniczych

Facebook Twitter

Piknik strażacki w Gaszowicach już w najbliższą sobotę. Punktualnie o godzinie 20.30 w 40 wozach strażackich uruchomione zostaną sygnały alarmowe. To "światełko dla Samuela", chłopca, któremu strażacy chcą dodać otuchy w chorobie.

Piknik strażacki w Gaszowicach
Fot. OSP Gaszowice

Będą pokazy ratownictwa technicznego, musztry, sprzętu ratowników górniczych, nad regionem przeleci samolot z pokładu którego zrzucane będą cukierki. Będą przejażdżki quadami, ciężarówkami. Będzie też najlepsza na świecie strażacka grochówka, swojskie ciasta i dmuchańce dla dzieci. I przede wszystkim, punktualnie o godzinie 20.30 zabrzmią syreny strażackie w około 40 wozach bojowych należących do strażaków z jednostek OSP z całego regionu.

To wszystko atrakcje, przygotowane na strażacki piknik pod hasłem „Strażacy dla Samuela”, który już w najbliższą sobotę odbędzie się w Gaszowicach. Start imprezy o godzinie 18, zapraszamy na teren Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach. Swój udział w akcji, która ma charakter charytatywny zapowiedziały jednostki OSP z gminy Gaszowice, Czerwionki-Leszczyn, Świerklan, miasta Rybnika, Żor, Kuźni Raciborskiej, Lysek. Łącznie 40 jednostek.

Dochód z imprezy (w tym także wpłaty ze strony wszystkich zaproszonych jednostek) przekazany zostanie na leczenie 3-letniego Samuela z Rybnika, który ma wznowę neuroblastomy, nowotworu który atakuje małe dzieci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024