Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Dwa autokary nie nadawały się do jazdy

Facebook Twitter

Wystarczyło kilka godziny kontroli, a wykryto 2 niesprawne autobusy wiozące dzieci na ferie. Do akcji „Bezpieczny Autokar” w województwie śląskim wykorzystano mobilną stacje diagnostyczną. Mobilna stacja diagnostyczna w ciągu kilku minut została rozstawiona w punkcie kontrolnym przy drodze krajowej 81 w Drogomyślu.

Fot. gitd.gov.pl

Punkt wybrano nie przypadkowo. To szlak komunikacyjny prowadzący do kurortów turystycznych w Ustroniu i Wiśle. W ciągu zaledwie kilku godzin kontroli z wykorzystaniem nowoczesnego urządzenia, jakim jest mobilna stacja diagnostyczna, skontrolowano 14 autokarów.

W trakcie badań ujawniono m.in. niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym. Inspektorzy ze względu na zły stan techniczny zatrzymali 4 dowody rejestracyjne, 2 pojazdy nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, wszczęto również jedno postępowanie administracyjne. Przypominamy, że mobilna stacja diagnostyczna wspiera śląskich inspektorów od ponad dwóch tygodni, umożliwia sprawdzenie stanu technicznego pojazdów od taksówek, poprzez busy, autobusy aż po pojazdy i zespoły pojazdów o masie 40 ton.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj