Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jeden mandat nie podziałał. Policjanci z Jastrzębia musieli ukarać kierowcę ponownie…

Facebook Twitter

12 tysięcy złotych - tyle straci kierowca, który musi zapłacić dwa mandaty wystawione w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci z Jastrzębia dwa razy w ciągu dwóch dni ukarali tego samego kierowcę

Policjanci z Jastrzębia w ciągu kilku dni dwukrotnie zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu, który nie tylko nie nadawał się do jazdy, co nawet zagrażał innym uczestnikom ruchu.

Około godziny 1:30 patrol na Alei Piechoczka zauważył pojazd bez przedniej tablicy rejestracyjnej. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, iż kierowca jest im znany, gdyż dwa dni wcześniej kontrolowali już ten pojazd. Niestety, 31-latek pomimo zatrzymanego dowodu rejestracyjnego auta, z uwagi na fatalny stan techniczny, nadal korzystał z pojazdu.

Kontrola stanu technicznego ujawniła, iż między innymi opony z przodu pojazdu są „łyse”, brakuje przedniej tablicy rejestracyjnej, ujawniono wycieki płynów eksploatacyjnych, przedni zderzak popękany. Taki sam stan techniczny ujawnili mundurowi w czasie obu kontroli.

Z uwagi, iż 31-latek nie stosował się do tego zakazu, pojazd został odholowany na parking strzeżony. Poza tym w pojeździe kierowca przewoził o jednego pasażera za dużo. Mandat, którym został ukarany mieszkaniec powiatu pszczyńskiego to 6 tysięcy złotych. Takim samym mandatem zakończyła się kontrola przeprowadzona dwa dni wcześniej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024