Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dworzec kolejowy w Żorach w końcu wyremontowany [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

W 2015 roku miasto przejęło od PKP zniszczony budynek. Za ponad 6 mln złotych udało się go zrewitalizować, od piwnic aż po dach. Zagospodarowano także miejsce wokół obiektu. W budynku dalej będzie poczekalnia dla pasażerów, ale także pomieszczenia dla żorskich organizacji pozarządowych.

Arkadiusz Żabka pytał żorzan, jak podoba im się zmodernizowany dworzec, posłuchajcie:

Przywróciliśmy dworzec do historycznego wyglądu

– podkreśla Adrian Lubszczyk rzecznik prasowy żorskiego magistratu.

Adrian Lubszczyk: Jest to bardzo kompleksowy remont, mamy tam nowy dach, mamy piękne przeszklenia, cała elewacja została oczyszczona, doprowadzona do takiego historycznego wyglądu. Świetnie to widać, warto zwrócić uwagę, że cegły mają różny odcień, różnego odcieniu są także fugi między tymi cegłami i to oddaje to jak ten dworzec powstawał, jak się rozwijał, jak był rozbudowywany. Pięknie wyremontowane zostały wnętrza, nie tylko są przygotowane do dalszej działalności, ale zostały dostosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jest między innymi winda.

Budynkiem dworca kolejowego będzie administrowało Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Adrian Lubszczyk: Przede wszystkim będzie to siedziba Centrum Integracji Społecznej, będzie tam także działało Centrum Aktywności Lokalnej. Będzie tam również świetlica dla matek z małymi dziećmi, połączona z takim miejscem, gdzie będą mogli w opiekę nad dziećmi włączyć się seniorzy… To ma być miejsce integracyjne.

Teraz czas na wyposażenie pomieszczeń dworca i przebudowę ulicy Dworcowej.

Adrian Lubszczyk: Duże zmiany tak naprawdę nas czekają, są to zmiany, które będą wiązały się z budową wiaduktu nad ulicą Dworcową. To będą znaczące zmiany, ta inwestycja jest przed nami. Ona pozwoli nam usprawnić przejazd przez ulicę Dworcową, skończą się wszelakie korki i utrudnienia, będzie bezpieczniej. Stworzenie przejazdu bezkolizyjnego jest głównym założeniem tej inwestycji.

A jak wygląda zmodernizowany dworzec kolejowy w Żorach? Zobacz film:

Zobacz nasze zdjęcia:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj