Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PSZOK w Żorach będzie przez dwa dni zamknięty

Facebook Twitter

Uwaga mieszkańcy Żor, w piątek i w sobotę (29 i 30.03.) nie oddacie odpadów. PSZOK w Żorach będzie nieczynny.

PSZOK w Żorach będzie nieczynny

Ważne dla mieszkańców – PSZOK w Żorach będzie nieczynny

Urzędnicy informują, aby nie być zaskoczonym robiąc przedświąteczne porządki. Przez dwa dni nie będzie można pozostawić nieczystości. Jak informuje żorski urząd Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie zamknięty, po świątecznym weekendzie będzie można już z niego korzystać.

Urzędnicy przypominają też o aplikacji ekoharmonogram, która zawiera bieżące informacje i komunikaty dotyczące odbioru odpadów. Zachęcają do jej instalacji w telefonach komórkowych – mówi Adrian Lubszczyk rzecznik prasowy żorskiego magistratu:

Adrian Lubszczyk: Ekoharmonogram to aplikacja, która już od dłuższego czasu działa w naszym mieście. My regularnie przypominamy o tym, że taka aplikacja funkcjonuje, bo ona jest niezwykle funkcjonalna, niezwykle przydatna. Przede wszystkim przypomni nam kiedy pod konkretnym adresem mamy odbiory śmieci i sami sobie ustawiamy, czy to przypomnienie ma być godzinę przed, dzień przed, dwa dni przed czy tydzień przed odbiorem śmieci. To jest bardzo przydatna funkcja. Oprócz tego aplikacja ma też wiele przydatnych funkcji związanych z segregowaniem odpadów, oddawaniem odpady. Tam możemy wpisać konkretną nazwę odpadu, to czego nie wiemy gdzie wrzucić, co z nim zrobić i aplikacja nam podpowie gdzie taki odpad powinien trafić. Wiemy, że mieszkańcy mają czasem z tym problem, a tu mamy rozwiązanie na wyciągnięcie ręki.

Aplikację ekoharmonogram znajdziesz TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024