Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzieci uczą się w domach. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rybniku Ochojcu ma kłopot z wodą

Facebook Twitter

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rybniku Ochojcu wprowadził zajęcia zdalne. To wynik kłopotów z wodą, której sanepid nie zaleca póki co używać.

problemy z wodą w Rybniku
Fot. Pixabay

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rybniku Ochojcu zawiesza zajęcia z powodu złej jakości wody. Odbywają się one zdalnie. Decyzja została podjęta po informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku z zaleceniem, by nie użytkować wody w celach sanitarno-higienicznych i żywieniowych. Dlatego, ze względu na bezpieczeństwo, zajęcia w szkole i przedszkolu będą zawieszone dzisiaj (19.01.) oraz poniedziałek (22.01.).

Lekcje odbywać się będą zdalnie. Dyrektor Łukasz Widera w komunikacie informuje, że czeka na wyniki pobranych przez Powiatową Stację próbek wody, dodając że szkoła podejmuje wszelkie możliwe działania, w celu szybkiego rozwiązania problemu:

Łukasz Widera: Zostało zlecone badanie jakości wody. Sanepid zgłosił się do nas we wtorek i przeprowadził badanie zarówno na nowej części, która została niedawno włączona do naszej sieci oraz w jednym punkcie też budynku szkoły. Te wyniki nie są dobre, w czwartek je otrzymaliśmy po południu, dlatego niezwłocznie po ich otrzymaniu podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć. W konsultacji oczywiście z organem prowadzącym za zgodą powiadomiono o tym fakcie Kuratorium Oświaty i rodziców i na razie dzisiaj oraz w poniedziałek uczniowie przebywają na nauczaniu na odległość i wszelkie zajęcia w naszym zespole są zawieszone.

Wczoraj (18.01.) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rybniku przeprowadziła ponowne badania jakości wody:

Łukasz Widera: Mamy otrzymać jutro wyniki, które albo potwierdzą, albo nie, złą jakość. Równocześnie wszedłem w kontakt z firmami zajmującymi się uzdatnianiem wody, dezynfekcją instalacji wewnętrznej, bo też nie wiemy jeszcze, czy źródło problemu leży w instalacji szkoły przy nowo wybudowanym budynku, czy też może na przyłączu wody, więc jutrzejsze badania to potwierdzą i wtedy będziemy działać dalej. Na poniedziałek jestem już umówiony z firmami, że w zależności od wyniku będziemy od razu działać, żeby przywrócić dobrą jakość wody w placówkach.

Przypomnijmy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku po pierwszych przeprowadzonych badaniach jakości wody w Zespole Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rybniku Ochojcu zaleciła, by nie użytkować wody w celach sanitarno-higienicznych i żywieniowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024