Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Dzięki pluszakowi pamiętają o bezpieczeństwie!

Facebook Twitter

Ponad 130 rysunków policyjnego Sznupka powstało wczoraj (18.12.) w Przedszkolu nr 37 w Rybniku. Dzieciaki włączyły się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym malowaniu policyjnej maskotki. Rysunek, który zabrały do domu ma im przypominać o bezpieczeństwie zachowywania się. Zarówno na ulicy, jak i w domu.

To szczególnie ważne informacje, kiedy dzieci mają wiele wolnego czasu. Stosujemy różne formy przekazu, aby dotrzeć do najmłodszych – podkreśla sierżant sztabowy Dariusz Jaroszewski oficer prasowy rybnickiej policji:

Często też dzielnicowi, czy profilaktycy chodzą do szkół, gdzie rozmawiają z dziećmi, słuchają jakie są ich problemy. Starają się również wskazać dzieciom, jakie są prawidłowe zachowania, żeby często ten wolny czas, który teraz się zbliża, czyli ferie i święta. Chcemy, żeby było bezpiecznie, żeby dzieci wiedziały, jak poruszać się między innymi  na drodze, jak się bawić, czego nie robić, które zachowania wpłyną na to, że będą bezpieczne.

Dla dzieciaków z Przedszkola 37 takie spotkania organizowane są często. Nie tylko goszczą tu przedstawiciele policji, ale i innych służb ratunkowych. Jednak za każdym razem, kiedy w placówce pojawia się Sznupek, na spotkaniu z dzieciakami zawsze robi furorę:

– kończy Agata Szychowicz, Dyrektor Przedszkola nr 37 w Rybniku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022