Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnicka skarbówka ostrzega młodzież przed hazardem

Facebook Twitter

Rybnicka skarbówka ostrzega: hazard może być zgubny, może uzależniać i ma poważne konsekwencje. Pracownicy Urzędu Skarbowego na specjalnych zajęciach w szkole, przed feriami.

Rybnicka skarbówka ostrzega

W internecie, ale też w punkach z automatami do gier. Młodzi ludzie w wielu miejscach mogą być nakłaniani do hazardu. Łatwo wpaść w pułapkę szybkiego i łatwego zysku. Uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku przed taką formą rozrywki, szczególnie w czasie zbliżających się ferii zimowych przestrzegali pracownicy Urzędu Skarbowego z Rybnika w czasie specjalnych lekcji. Opowiada o nich Sylwia Hiltawska- Radaj, kierownik działu czynności analitycznych i sprawdzających w rybnickiej skarbówce:

Sylwia Hiltawska- Radaj: Chcemy pokazać czym jest hazard, jak nie dać się uzależnić od hazardu. Chcemy poszerzyć wśród uczniów wiedzę o zagrożeniach wynikających z hazardu. Chcemy zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, czyli: uzależnienie, problemy finansowe i wyizolowanie społeczne. Za kilka dni ferie. Nasze lekcje prowadzimy specjalnie kilka dni wcześniej, jeszcze przed ich rozpoczęciem, żeby młodzież mogła zaplanować je tak, by nie stało się dla nich pułapką wolnego czasu, aby lepiej spędziły swój czas.

Rybnicka skarbówka ostrzega: nie możecie pozwolić sobie na uzależnienie

O tym, że młodzież ma łatwy dostęp do gier hazardowych mówi też Radiu 90 dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, Katarzyna Sładczyk:

Katarzyna Sładczyk: Myślę, że jest to problem, szczególnie jeżeli chodzi o gry internetowe. Sądzę, że wielu uczniów rezygnuje nawet z edukacji szkolnej, z uczęszczania systematycznego do szkoły i realizuje się właśnie w tym hazardzie, jakim są gry internetowe. To spotkanie jest bardzo cenne, uświadamia jakie są formy hazardu. Daje też młodzieży taki sygnał do przemyślenia czy aby jestem już hazardzistą, czy mam tendencję do tego, żeby zostać hazardzistą. Tym bardziej, że zbliżają się ferie. Jest to czas wolny, więc mogą również być tendencje do zainteresowania się różnymi hazardami i oby to nie miało miejsca, więc stąd ta tematyka przed feriami – jest w punkt.

Młodzież często „obstawia” mecze gra, ryzykuje. Rybnicka skarbówka ostrzega

Uczniowie potwierdzają, że są kuszeni różnymi formami hazardu, głównie w sieci.

To duży problem

– usłyszała Monika Sokołowska.

Rybnicka skarbówka zaprasza też inne szkoły do udziału w akcji „Hazard, nie daj się wciągnąć”. Można zaprosić pracowników urzędu do swojej placówki na takie specjalne lekcje z uczniami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj