StartWiadomości

Dzień Kobiet w rybnickim ZUS-ie

W zeszłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, dlatego ZUS postanowił, że również w tym roku przygotowane zostaną szkolenia i warsztaty dedykowane dla kobiet.

Już od godz. 9 rozpocznie się szkolenie eksperta ZUS dotyczące podwyższenie zasiłku macierzyńskiego do kwoty świadczenia rodzicielskiego. O godz. 11.30 zainteresowane osoby dowiedzą się jak legalnie zatrudnić nianię, by składki na ubezpieczenia społeczne dla opiekunki dziecka opłacane były z budżetu państwa. To szkolenie również poprowadzi specjalista z ZUS. W samo południe będzie można spotkać się z kosmetolożką i wizażystką z Olimpia Day Spa, która podpowie jak zadbać o siebie i swój wizerunek w pracy i po pracy.

Z kolei o godz. 13 będzie okazja wysłuchać eksperta od rehabilitacji – fizjoterapeutę z NZOZ Puls-Med w Rybniku, który nie tylko opowie o profilaktyce, ale także pokaże kilka ćwiczeń, które każda osoba może wykonać w pracy czy też w domu, siedząc przy biurku, by zminimalizować ból i zapobiec skrzywieniom.

Przyczyną wielu chorób jest stres. Co zrobić, by życie było mniej stresujące, jak sobie radzić z sytuacjami trudnymi – o tym opowie psycholog podczas szkolenia o godz. 14:00. Na zakończenie, o godz. 14:30, lekarz onkolog z CM Onkoterm będzie mówił o profilaktyce i leczeniu raka piersi.

Dodatkowo od godz. 9 do 14 będzie można w ZUS zbadać sobie ciśnienie krwi i poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Do dyspozycji pań będzie też brafitterka, która będzie udzielała indywidualnych konsultacji.

Wszystkie warsztaty, szkolenia i porady są bezpłatne. Odbędą się w rybnickim ZUS przy ul. Jankowickiej 13 i ul. Reymonta 2.

Zostaw komentarz