Dżudoka Piotr Kuczera drugi na zawodach w Baku

Piotr Kuczera dzięki tej wygranej dopisał 700 punktów do swojego konta w światowym rankingu, który jest brany pod uwagę przy kwalifikacjach olimpijskich.

Piotr Kuczera dobrze zaprezentował się w Baku
FB Kejza Team Rybnik

Kolejny sukces rybnickiego dżudoki. Piotr Kuczera, zawodnik Kejza Team zajął drugie miejsce w zawodach Grand Slam w stolicy Azerbejdżanu, Baku. Startujący w wadze do 100 kilogramów Kuczera w drodze do finału wygrał trzy walki, w półfinałowej pokonał medalistę mistrzostw świata Holendra Michaela Korrela. W walce o złoto zmierzył się z broniącym trofeum, liderem światowego rankingu, Gruzinem Ilią Sulamanidze. Zawodnik gospodarzy okazał się lepszy, wygrał walkę przez ippon. Piotr Kuczera dzięki zajęciu drugiego miejsca dopisał do swojego konta 700 punktów i awansował w światowym rankingu, który jest brany pod uwagę podczas kwalifikacji olimpijskich.

Dodajmy, że startująca w tym samych zawodach Julia Kowalczyk z Polonii Rybnik wygrała swoją pierwszą walkę, w drugiej uległa liderce w światowym rankingu, Kanadyjce Chriscie Deguchi i odpadła z turnieju.