Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poranny gość Radia 90 Piotr Kuczera: Nie oszczędzamy na soli i piasku. Sypiemy!

Facebook Twitter

Nie oszczędzamy, sypiemy cały czas - mówi Piotr Kuczera, poranny gość Radia 90 o odśnieżaniu rybnickich ulic i chodników.

Piotr Kuczera Poranny Gość Radia 90

Poranny gość Radia 90 Piotr Kuczera o oblodzonych chodnikach, drogach

Sypiemy sól, sypiemy piasek, jeżeli gdzieś jest ślisko, to na pewno to poprawimy – mówił w porannej rozmowie w Radio 90, prezydent Rybnika Piotr Kuczera.  Od rana informujemy was o śliskich drogach i chodnikach. Najgorsza sytuacja jest tam, gdzie ich wcześniej nie odśnieżono lub nie skuto z nich lodu.

Nie oszczędzamy na akcji zima

– mówił prezydent Kuczera:

Piotr Kuczera: Nie, nie oszczędzamy. Wysypaliśmy 180 ton soli, blisko 100 pracowników Rybnickich Służb Komunalnych pracuje codziennie nad m.in. kwestią odśnieżania – na tym się głównie skupiają. Ale jest też tak, że są prywatne posesje, gdzie czasem jesteśmy wzywani, a jest przypomnę obowiązek odśnieżania przed swoimi posesjami. Największy problem jest z chodnikami, ale też… jesteśmy w środku zimy.

Radio 90: Na naszej stronie internetowej mamy filmik na którym mieszkańcy Rybnickiej Kuźni pokazują rondo, które nie jest prywatne, jest miejskie i na tym rondzie samochody tańczą…

Piotr Kuczera: Być może, ale sypiemy sól, sypiemy piasek. Być może takie przypadki się zdarzają, głowy nie daję, ale jeśli jest taki sygnał, to na pewno się poprawimy.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024