Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

ENEMEF: Noc Sin City w Multikinie!

Facebook Twitter

Szokujący, rewolucyjny, obezwładniający wizualnie. Tak reagowano po premierze „Sin City”. W piątek (05.09.) podczas ENEMEF-u pokazano zostaną aż cztery kultowe filmy Roberta Rodrigueza, w tym premierowo „Sin City – Damulka warta grzechu”.

Najnowsza część kultowej serii nie będzie grana w regularnym repertuarze. Wrześniowy ENEMEF to jedyna szansa aby zobaczyć ten film w Multikinie! Nie przegap kultowego duetu Rodriguez-Tarantino. Każdy, kto lubi wartką akcję i ostre poczucie humoru, nie będzie zawiedziony. Tę noc wypełni mocne, bezkompromisowe kino, które jednocześnie bawi do łez. Zrealizowane w konwencji komiksu, z atmosferą filmów noir „Sin City” uzupełnione zostanie świetnymi tytułami stworzonymi przez Rodrigueza i Tarantino.

W repertuarze znalazły się:

  • Sin City – Miasto Grzechu (wersja po rekonstrukcji cyfrowej)
  • Sin City 2 – Damulka warta grzechu (premierowo)
  • Od zmierzchu do świtu (wersja po rekonstrukcji cyfrowej)
  • Maczeta zabija

O filmach:

1. „Sin City – Miasto grzechu” (pierwszy raz w Polsce po rekonstrukcji cyfrowej)
Sin City, USA 2005, 124′
reżyseria: Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino
scenariusz: Robert Rodriguez
obsada: Mickey Rourke, Bruce Willis, Clive Owen, Jessica Alba
muzyka: John Debney

„Sin City – Miasto grzechu” uważane jest za najwierniejszą ekranizację komiksu
w historii kina. Sin City, czyli tytułowe Miasto Grzechu, to siedlisko ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Skorumpowanych gliniarzy, seksownych ulicznic, zdesperowanych, samozwańczych obrońców prawa. Niektórzy z nich pragną zemsty, inni odkupienia. To właśnie tu toczy się śmiertelna walka o miłość, akceptację, przyjaźń, dominację, honor, ale przede wszystkim o życie. Genialny film, wizualny majstersztyk, który zadowoli nie tylko fanów komiksu. Miasto Grzechu ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

2. „Sin City – Damulka warta grzechu” (PREMIEROWO)
Sin City: A Dame To Die For, USA 2014, 120′
reżyseria: Robert Rodriguez, Frank Miller
scenariusz: Frank Miller
obsada: Josh Brolin, Eva Green, Joseph Gordon-Levitt
muzyka: Robert Rodriguez

Specjalny pokaz premierowy długo wyczekiwanego sequelu! Dwight jest detektywem-fotografem, który specjalizuje się w zdjęciach kompromitujących zdeprawowanych bogaczy. Jego życie staje na głowie, kiedy wkracza w nie Ava, jego dawna miłość. Ruszając na pomoc kochance, Dwight szybko odkryje, że znalazł się w środku intrygi, która może przerosnąć nawet największego twardziela. W tej sytuacji przyjdzie mu połączyć siły z nieobliczalnym Marvem.

3. „Od zmierzchu do świtu” (pierwszy raz w Polsce po rekonstrukcji cyfrowej)
From Dusk Till Dawn, USA 1996, 108′
reżyseria: Robert Rodriguez
scenariusz: Quentin Tarantino
obsada: George Clooney, Hervey Keitel, Salma Hayek, Quentin Tarantino
muzyka: Graeme Revell

Ten film to barwne połączenie horroru, akcji i komedii, z wartką akcją i wyrazistymi bohaterami. Dwaj bracia, kryminaliści uciekają ze Stanów Zjednoczonych do Meksyku. Po drodze zatrzymują się w barze, który okazuje się być opanowany przez wampiry. Bohaterowie wspólnie z uwięzionym z nimi księdzem i jego dziećmi będą musieli stawić im czoła. Rewelacyjny klimat i dużo czarnego jak smoła humoru.

4. „Maczeta zabija”
Machete Kills, USA 2013, 107′
reżyseria: Robert Rodriguez
scenariusz: Robert Rodriguez
obsada: Danny Trejo, Mel Gibson, Michelle Rodriguez
muzyka: Carl Thiel, Robert Rodriguez

Imponujący i pełen przygód film, nazywany meksykańską wersją przygód Rambo. Maczeta Cortez zostaje zwerbowany przez prezydenta USA i wysłany do Meksyku z misją likwidacji Szalonego Mendeza – bezwzględnego szefa kartelu narkotykowago, który szykuje atak rakietowy na Waszyngton. Żeby powstrzymać zbrodniczy plan Mendeza, Maczeta będzie zmuszony skorzystać z pomocy Luthera Voza – ekscentrycznego miliardera i handlarza bronią.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj