Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Festiwal Szczęścia Rybnik 2023. Łapmy chwile!

Facebook Twitter

Ruszył Festiwal Szczęścia w Rybniku. To seria warsztatów, które pozwolą zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Będzie coś dla duszy ale też i ciała, a w sobotę (3.06) wielka impreza, piknik i Manifestacja Różowych Okularów.

Festiwal Szczęścia
Spójrz na świat przez różowe okulary/ fot.pixabay.com

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli

– Albert Schweitzer

 • 29.05 GODZ. 19.00 „UMYSŁ SZCZĘŚLIWY”
  MIEJSCE: HALO! RYBNIK
  PROWADZENIE: DOMINIKA BĄCZEK
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Warsztat UMYSŁ SZCZĘŚLIWY to propozycja dla tych, którzy chcą w życiu pozwolić sobie na więcej. To dwugodzinne spotkanie może stać się albo odskocznią od codzienności, albo kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju osobistego.

• Poznana ZASADA 3S może przyczynić się do rozpoczęcia najtrudniejszej podróży życia – tej z naszego umysłu do naszego serca. Natomiast KOTWICA CHWIL SZCZĘŚLIWYCH może przydać się w dryfowaniu po meandrach różnych sytuacji, które spotykają Was w życiu.

• Dominika Bączek: trener wewnętrzny z kompetencji miękkich; pasjonatka podróży i rozwoju osobistego; certyfikowany trener zmiany  FB i IG – dominika_sens_fullness

 • 30.05 GODZ. 19.00 „ODDECH I JOGA TWARZY”
  MIEJSCE: YogaRybnik.com, UL. KOŚCIELNA 4/7
  PROWADZENIE: ELWIRA ZEMBRZUSKA
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Joga twarzy to metoda ćwiczeń twarzy polegająca na holistycznym podejściu do ciała, łącząca elementy ćwiczeń twarzy z odpowiednim oddechem, postawą ciała, elementami diety oraz nauką świadomej mimiki twarzy.
• Elwira Zembrzuska: Nauczyciel, terapeutka ruchem, yogą i oddechem, artysta plastyk, pedagog, założycielka Studia YogaRybnik.com, WWO, samodzielna mama, zafascynowana dobrym dizajnem, mądrością natury, ziołolecznictwem, terapią bańkami, akupresurą. Projektuje, maluje, wystawia. Pracuje jako nauczyciel yogi, rysunku i malarstwa z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw malarskich i witrażowych oraz nagród i wyróżnienie za projektowanie na konkursach międzynarodowych.

 • 31.05 GODZ. 17.00 „PRZEBUDZENIE KRĘGOSŁUPA”
  MIEJSCE: Powiatowa i  Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku
  ul. Szafranka 7
  PROWADZENIE: BOGUMIŁA MOSKWA
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Będzie to sesja poświęcona uwalnianiu napięć zlokalizowanych wzdłuż kręgosłupa. Poprzez wykorzystanie grawitacji, fali oddechu, uważności, wizualizacji uwalniamy ciało od nagromadzonego stresu, pobudzamy cyrkulację energii w ciele, uwalniamy uzdrawiająca energię dana każdemu z nas z natury.
„W praktyce jogi wszystkim pozycjom towarzyszy oddech. Podczas wydechu kręgosłup rozciąga się i wydłuża bez wysiłku. Zamiast ściskać i pchać, uczymy się rozciągać i wydłużać. Wydłużanie i rozciągnie możliwe jest dopiero wtedy, gdy skończy się ściskanie i pchanie. Na tym polega przemiana. Nie nastąpi ona jednak, dopóki mięśnie uruchamiane będą poprzez naprężenie i wysiłek. Ich praca jest o wiele bardziej efektywna, gdy działają w zgodzie z oddechem i grawitacja.”

• Bogumiła Moskwa: nauczycielka jogi powięziowej. Ukończyła Studia Podyplomowe na kierunku „Joga w profilaktyce i terapii” w GWSP w Chorzowie oraz szkolenie nauczycielskie „Joga powięziowa – model integralny” w Krakowie pod kierunkiem Wojciecha Karczmarzyka. Praktykuje jogę od 2011 roku, regularnie uczestniczy w warsztatach pogłębionej praktyki i seminariach. Aktualnie w trakcie szkolenia jogi powięziowej II stopnia w Krakowie.

Festiwal Szczęścia

 • 31.05 GODZ. 19.00 „MUZYKOTERAPIA GŁOSEM”
  MIEJSCE: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. Szafranka 7
  PROWADZENIE: MARIOLA RODZIK-ZIEMIAŃSKA
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Muzykoterapia Głosem to praktyka ciała, głosu i oddechu, uwalniająca nadmiar stresu, przeciwdziałająca wypaleniu, także zawodowemu, wspierająca w odkrywaniu osobistej drogi ku spełnieniu, ku życiu w własnej prawdzie!

• Mariola Rodzik-Ziemiańska: trenerka rozwoju osobistego, muzykoterapeutka głosem, aktorka pieśni. Terapeutka prowadząca warsztaty „Muzykoterapii Głosem” w Szałasie Rozwoju w Rybniku oraz w U-zdrowisku w Jastrzębiu Zdroju; wokalistka Projektu Mrzenie oraz formacji Zawiało; założycielka Portu Sztuki; konferansjerka i koordynatorka wydarzeń społecznych, artystycznych i biznesowych; starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej prowadząca Teatr Korzeni, Galerię pod Oknem i Silnik Poezji w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach.
Wykształcenie:
– certyfikowana Trenerka Zrównoważonego Rozwoju EQF 5 – Szkoła Trenerów MERITUM w Katowicach,
– certyfikowana Terapeutka Metody Muzykoterapii Integralnej – ASTO we Wrocławiu,
– Aktorka Pieśni – Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu, Kurs Ziemia-Pieśń,
– mgr inż. Geoinżynierii – Politechnika Wrocławska, Wydział Górnictwa i Geologii.
– Odbyła wiele szkoleń i warsztatów, m.in.: Porozumienie bez przemocy NVC, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Świadome oddychanie, Terapia Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance & Commitment Therapy ACT), a także szkolenia psychologiczne, muzykoterapeutyczne, pracę z ciałem i oddechem, praktyki aktorskie i wokalne z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

 • 1.06 GODZ. 16.00 CZAROWNICUJĄCY DZIEŃ DZIECKA
  PROWADZENIE: WITCH EVENT
  MIEJSCE: HALO! RYBNIK
  WSTĘP BEZPŁATNY

• Na dzieci będą czekać atrakcje na stoisku Wesołych Wiedźm- dobre wróżby, zaklęcia i pogodna magia.

 • 2.06 GODZ. 18.00 „TWÓRCZA MOC DOTYKU- WARSZTATY PRACY Z GLINĄ”
  MIEJSCE: HALO! RYBNIK
  PROWADZENIE: ZUZANNA ŁAPKA
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Każdy uczestnik będzie miał szansę poznać techniki i stworzyć RZEŹBĘ INTUICYJNĄ z czucia, podążania za swoim wewnętrznym kompasem. Stworzone dzieła będą do dyspozycji uczestników. Pracować będziemy z gliną a towarzyszyć nam będzie specjalnie przygotowane tło muzyczne. Obszar działań warsztatowych zaczerpniętych ze sztuk interdyscyplinarnych, rzeźby, oraz Arteterapii. Celem warsztatów jest: pogłębienie kontaktu ze swoim ciałem, rozładowanie napięcia w ciele i umyśle, rozwijanie kreatywności i abstrakcyjnego myślenia, pogłębienie wrażliwości na swoje zmysły.

• Zuzanna Łapka – z zawodu aretetrapeutka, artystka wizualna, performerka. Tworzy autorskie warsztaty na których pracuje z ekspresją twórczą, medytacją, ruchem. Wykorzystuje zróżnicowane formy sztuki, moc kontaktu z naturą, oraz mądrość wschodu (mindfulness). Jej prace twórcze mają na celu zbliżać odbiorcę do pełnego doświadczenia teraźniejszości, poszerzać moc kreatywności oraz zbliżać ciało do uważnego czucia, bycia wyostrzając każdy ze zmysłów.

 • 2.06 GODZ. 20.00 „TANIEC INTUICYJNY-OŻYWIENIE”
  MIEJSCE: HALO! RYBNIK
  PROWADZENIE: ZUZANNA ŁAPKA
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Wytańcz stopami, dłońmi, biodrami, głową… wyraź emocje, puść kontrolę, twórz z intuicji ciała. Taniec prosto z czucia. Prowadzić będą nas muzyczne brzmienia, oddech, ekspresja. Warsztaty dedykowane są dla młodzieży i dorosłych, każdego kto ma ochotę doświadczyć takiego spotkania z tańcem intuicyjnym. Nie są wymagane żadne umiejętności taneczne.

• Zuzanna Łapka – z zawodu aretetrapeutka, artystka wizualna, performerka. Tworzy autorskie warsztaty na których pracuje z ekspresją twórczą, medytacją, ruchem. Wykorzystuje zróżnicowane formy sztuki, moc kontaktu z naturą, oraz mądrość wschodu (mindfulness). Jej prace twórcze mają na celu zbliżać odbiorcę do pełnego doświadczenia teraźniejszości, poszerzać moc kreatywności oraz zbliżać ciało do uważnego czucia, bycia wyostrzając każdy ze zmysłów.

 • 4.06 GODZ. 11.00 „CZY ISTNIEJE RECEPTA NA SZCZĘŚCIE?”
  MIEJSCE: POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA, UL. SZAFRANKA 7
  PROWADZENIE: WIOLETTA FAŁDA ORAZ LIDIA BIAŁECKA
  BILETY: 10 ZŁ DO NABYCIA W HALO! RYBNIK

• Osiągnięcie szczęścia jest największą potrzebą i życiowym celem każdego z nas.  Czy szczęście to brak NIEszczęść? Czy szczęście jest rzeczą daną? Okazuje się, że jego poczucie możemy w sobie budować. Często szczęście można znaleźć w drobiazgach, których na co dzień nie zauważamy. Spróbujemy to zmienić. Między innymi nad takimi zagadnieniami zastanowimy się na warsztatach i sprawdzimy, co na to nasza podświadomość. Zapraszamy na chwilę z refleksją, ruchem, śmiechem i oddechem.

• Wioletta Fałda – pedagog, trener warsztatów psychospołecznych, streetworker, animator. Na co dzień pracuje z młodzieżą „na ulicy”  oferując im swój czas, wsparcie i zrozumienie. Regularnie też spotyka się z seniorami w rybnickim klubie seniora, gdzie prowadzi m.in. zajęcia arteterapii. Od 8 lat prowadzi również warsztaty psychoedukacyjne dla różnych grup społecznych. Niewątpliwie praca jest jej pasją.  Rodzina, kontakt z ludźmi, pomaganie innym, edukacja, ciągłe zmiany i  kreatywnie spędzany czas sprawiają, że jest szczęśliwym człowiekiem.

• Lidia Białecka – trener rozwoju osobistego i jogi śmiechu, która tę technikę poznała w Indiach ponad 3 lata temu i od tego czasu prowadzi regularne zajęcia śmiechoterapii „Seniorze weź głęboki oddech” w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Swoje warsztaty kieruje również do dzieci oraz firm. Łączy ze sobą elementy śmiechu, głębokiego oddechu, ruchu spontanicznego oraz relaksacji dźwiękowej na żywo. Taki zestaw pozwala spojrzeć z dystansem na swoje problemy i dostarcza natychmiastowy koktajl hormonów szczęścia. Od lat pracuje w rybnickiej kulturze, pełniąc aktualnie obowiązki kierownika halo! Rybnik. Jak podkreśla – praca to jej pasja.

Festiwal Szczęścia

Festiwal Szczęścia! SOBOTA / 3.06 / KAMPUS

12.00-20.00 BioBazar, stoiska – rękodzielnicze, animacyjne, Centrum Zdrowia Psychicznego (konsultacje), Fundacja NATURAlnego Rozwoju, Aikido Rybnik (animacje dla dzieci, chodzenie po linie), Młodzieżowa Rada Miasta, Wyższa Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu, SuperFundacja, Royal Academy of English. RetroZabawy (Renata Kolarczyk&Anna Bartoszek), Fundacja 1300 Gramów, Superfundacja, Fundacja DOBROstka (mapa rybnickich drzew, silvoterapia).
Gastronomia (Schodki – Coffee & Coctails, Pub Spółdzielczy, Bombon, Krzysztof Wysłucha, Naleśnikowo Food Trailer).
13.00 Koncert: Czarny Miś.
14.00 Koncert: Joanna Kisielewska „Wrzosy, kłosy, podniebne głosy”.
16.00 Jam session na trawie.
17.00 Manifestacja Różowych Okularów (na uczestników czekają: różowe lody od Krzysia Wysłuchy, okulary i muchy). Zapraszamy do udziału w kolorowych strojach).
17.20 Warsztaty puszczania baniek mydlanych.
18.00 Bicie rekordu liczby osób jednocześnie puszczających bańki mydlane – prowadzenie: Klaun Dyzio
18.30-20.00 – koncert zespołu bębniarskiego Jambulani i warsztaty tańca afrykańskiego – prowadzenie: Joanna Długosz.
WARSZTATY:
10.00 „Wodospady radości” – joga śmiechu na trawie (prowadzenie: Lidia Białecka) i koncert relaksacyjny mis i gongów (prowadzenie: Dorota Aniela Bańka – refleksolog, muzykoterapeutka, prowadząca gabinet terapii czaszkowo-krzyżowej „Dotyk Ciszy” w Rybniku).
12.00 Joga z misiem. Zajęcia dla najmłodszych. Prowadzenie: Elwira Zembrzuska.
12.00-14.00 Pokaz malowania na żywo i warsztaty malarskie ilustracji tuszem i akwarelą. Prowadzenie: Aneta Gajos, artysta plastyk.
13.00-15.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci. Prowadzenie: Brygida Przybyła, artysta plastyk.
13.00-14.30 „Keep calm and don’t stress”, czyli jak nie dać się pokonać stresowi. Prowadzenie: Karolina Krzywodajć, Wyższa Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi – Filia w Rybniku (zapisy w halo! Rybnik, tel. 32 43 92 200) – WARSZTAT ODWOŁANY Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH
14.00-15.00 Lunch na trawie dla najmłodszych. Fundacja NATURAlnego Rozwoju.
15.00-17.00 Warsztaty rysunku intuicyjnego „Magia zaklęta w ołówku”. Prowadzenie: Barbara Kowalczyk, artysta plastyk.
15.00-16.00 Warsztaty gry na bębnach (od 12 lat), prowadzenie: Wiola Piątek (instruktorka gry na bębnach djembe i dun-dun, pasjonatka Afryki).
Artystyczny zaułek:
Lech Cesarz (rzeźba), Kazimiera Drewniok-Woryna (malarstwo), Svitlana Kagitina (malowanie portretów), Brygida Przybyła (malowanie portretów).
Imprezę poprowadzą:
Małgorzata Kmieciak (Radio 90), Klaun Dyzio.

Festiwal Szczęścia! Dobrej zabawy

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj