Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Finał akcji „Focus na 4 łapy”. Psy opanowały centrum handlowe w Rybniku [FOTO]

Facebook Twitter

To jest akcja, która miała zwrócić uwagę na zasady adopcji psów ze schroniska, na to, że są tam fajne zwierzaki, które potrzebują nowego domu. Dziś (30.04.) na finał akcji, do centrum handlowego Focus Park w Rybniku zaproszono mieszkańców regionu ze swoimi pupilami.

Przez cały kwiecień w centrum handlowym stała wystawa ” PSYgarnij PSYjaciela”, to były fotografie psiaków, które w rybnickim schronisku czekają na adopcję. Jak mówiła Radiu 90 Sonia Kostecka, dyrektor centrum handlowego Focus Park w Rybniku, głównym celem tej wystawy jest promocja adopcji.

Sonia Kostecka: Myślę, że wiele osób, mieszkańców Rybnika nie zdaje sobie sprawy na czym to polega. My poprzez tą wystawę chcemy właśnie pokazać jakie fajne psiaki są w naszym schronisku.

Na finał kwietnia przygotowano akcję „Focus na 4 łapy”, w czasie której można za darmo zaszczepić psy przeciwko wściekliźnie, zrobić dla swojego psa chustę z imieniem, zrobić mu profesjonalną sesję zdjęciową czy podyskutować o prawach zwierząt z fundacją Pet Patrol Rybnik.

Stoisko, przy którym można zaszczepić psa przeciwko wściekliźnie, ustawiono na zewnątrz, tuż przed wejściem. Chętnych nie brakuje:

Kolejnym punktem do odwiedzenia z pupilem było zaimprowizowane studio fotograficzne, gdzie zdjęcia robi profesjonalny fotograf.

Wojtek Wojciechowski: Bardzo przyjemnie fotografuje się psy, cały czas ktoś podchodzi.

Dużą popularnością cieszą się chusty dla psów z imionami zwierząt. Mówi przyjmujący zamówienia na takie pamiątki Bartłomiej Burczyk:

Bartłomiej Burczyk: Jest bardzo duży ruch, w ciągu 2 godzin zrobiliśmy już około 33 sztuk, ludzie są tym naprawdę zainteresowani.

Radio 90: Imiona wymyślne? Któreś pana zaskoczyło?

Bartłomiej Burczyk: Wszystkie są takie standardowe, bardzo krótkie typu: Mini, Lord, Bosman.

Takie akcje to dobre miejsce i pomysł, by przypominać o prawach zwierząt

– mówi Radiu 90 Iza Kozieł, z fundacji Pet Patrol w Rybniku:

Iza Kozieł: Tutaj wchodzą takie dobrze ułożone, wychowane psiaki. Jest spokojnie, choć spodziewaliśmy się większego harmidru psiego, różnych psich rozmów (…). My na co dzień mamy kontakt bardziej ze zwierzakami, skrzywdzonymi przez człowieka, które na nowo trzeba nauczyć zaufania.

Posłuchaj całej rozmowy:

Akcja „Focus na 4 łapy” potrwa dziś (30.04.) do 18.00.

Zobacz naszą galerię:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj