Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pawłowice: Fotoradar dla poprawy bezpieczeństwa na wiślance

Facebook Twitter

W środę (28.10.) odbędzie się wizja lokalna newralgicznego odcinka drogowego DK81, tuż za skrzyżowaniem z drogą wojewódzką w kierunku Skoczowa. Wezmą w niej udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, policji oraz Urzędu Gminy.

fot.www.pawlowice.pl

W miejscu tym dochodzi do licznych wypadków. Tylko w ostatnią sobotę, 17 października, doszło tam do 9 kolizji drogowych, wskutek których uszkodzonych zostało 11 pojazdów. Mimo obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości do 70 km na godzinę, kierowcy nie zawsze przestrzegają ograniczeń. Przy fatalnych warunkach atmosferycznych, a takie panowały w sobotę, samochody wypadają z drogi.

fot.www.pawlowice.pl

Gmina zaproponowała m.in. wprowadzenie tam odcinkowego pomiaru prędkości. Drugim rozwiązaniem mogłoby być wykorzystanie urządzenia, które do tej pory ustawione było w rejonie skrzyżowania DK81 z drogami powiatowymi ul. Zjednoczenia i ul. Wyzwolenia w Pawłowicach. Taka możliwość pojawi się, gdy na wspomnianym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj