Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Galeria Sztuki Współczesnej „Łazienki III”. Otwarcie w niedzielę

Facebook Twitter

Galeria Sztuki Współczesnej Łazienek III w Jastrzębiu czeka na otwarcie, zapowiedziano je na niedzielę (21.01). Zwiedzanie będzie możliwe od 15.00. Obiekt Miejskiego Ośrodka Kultury ma promować sztukę współczesną, a także oferować miejsce do obserwacji nieba i przyrody.

Łazienki iii
fot. .jastrzebie.pl

Łazienki III. Krótka historia

Łazienki III, zbudowane około 1920 roku, stanowią integralną część zabytkowego Parku Zdrojowego. Początkowo służyły jako miejsce terapii leczniczej, oferując zabiegi wodolecznicze i elektrolecznicze. Po zniszczeniach w czasie II wojny światowej, w 1949 roku zostały odrestaurowane i przekształcone w Zakład Przyrodoleczniczy, funkcjonujący przez 45 lat. W 1993 roku obiekt wpisano do rejestru zabytków.

fot. .jastrzebie.pl

Po gruntownej przebudowie, Łazienki III odradzają się jako galeria sztuki współczesnej i obserwatorium przyrodnicze. Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju, podkreśla:

Łazienki III to najmłodszy obiekt kultury w miejscu z długą i bogatą historią. To zabytkowa przestrzeń, które przypomina o złotych czasach uzdrowiska w naszym mieście. Zasługiwała na odnowienie. A teraz naprawdę zachwyca odnowionymi wnętrzami. Możemy być dumni, że w naszym mieście powstają takie kulturalne obiekty, które pozwolą prezentować m.in. rzeźby, rękodzieła czy obrazy.

Obiekt Miejskiego Ośrodka Kultury będzie promować sztukę współczesną poprzez wystawy, warsztaty fotograficzne oraz oferować miejsce do obserwacji nieba i przyrody.

Ten obiekt przeszedł gruntowną przebudowę i wymagał ciągłego kontaktu z konserwatorem zabytków. Poziom skomplikowania prac wpłynął na czas realizacji inwestycji. Podczas otwarcia atrakcji nie zabraknie. I mamy nadzieję, że zrekompensują wydłużony okres oczekiwania na otwarcie obiektu. A na miejscu niespodzianka, która ucieszy Jastrzębian małych i tych większych. Ale nie zdradzamy jeszcze szczegółów. Przyjdźcie i sprawdźcie sami! Zapraszamy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj