Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

GDDKiA: drogi są przejezdne, ale miejscami jeśli ślisko, zalega błoto pośniegowe

Facebook Twitter

GDDKiA ostrzega, że chociaż wszystkie drogi są przejezdne, to miejscami na trasach może być wyjątkowo ślisko. Należy się też spodziewać pogorszenia warunków ze względu na zapowiadane opady śniegu i śniegu z deszczem.

Ostrzeżenie IMGW

GDDKiA ostrzega: warunki na drogach mogą się pogorszyć

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są w pełni przejezdne. Na całej sieci dróg działa 1281 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania, które są gotowe do działania w przypadku opadów śniegu i śniegu z deszczem. Jednakże, GDDKiA przekazała, że należy zachować ostrożność na drogach w województwach: dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim, podlaskim i śląskim. W tych regionach występuje błoto pośniegowe oraz miejscami może być ślisko.

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem występują na terenie całego kraju. Dlatego też Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze.

Według prognoz w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże. Prognozowane są opady śniegu, a lokalnie w centrum kraju może pojawić się deszcz ze śniegiem. Na północy spodziewane są opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, co może prowadzić do wzrostu pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Na obszarze kraju temperatura maksymalna będzie wynosić od -1 st. C do 1 st. C. Na południu będzie nieco chłodniej, od -2 st. C do -4 st. C, natomiast nad morzem i na zachodzie kraju można spodziewać się temperatury wynoszącej 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami silniejszy, osiągając w porywach prędkość nawet 65 km/h. Na wybrzeżu wiatr będzie silny, osiągając prędkość od 40 km/h do 55 km/h, a w porywach nawet do 90 km/h. W górach, na terenie Sudetów prędkość wiatru może wynieść nawet 110 km/h, a w Karpatach do 90 km/h. Lokalnie mogą występować zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024